Przemyt marihuany o szacunkowej wartości 800 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.
Do przekroczenia granicy RP 47-letni obywatel Ukrainy wybrał tzw. „czerwony pas”, jednak nie zgłosił do kontroli celnej żadnych towarów. Podróżował samochodem marki Mercedes. Podczas wstępnej kontroli na pasie, celnik ujawnił 2 opakowania zawierające susz roślinny. Dalsze przeszukanie w budynku kontroli szczegółowej doprowadziło do ujawnienia w podłodze auta kolejnych pakietów . W sumie cudzoziemiec szmuglował 27 kilogramów marihuany.
Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów przemytu znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat.
Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, tutejszy Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu wymienionego na 3 miesiące.

fot.Izba Celna w Przemyślu
Badania w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu bezwzględnie potwierdziły, że jest to marihuana.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
On to wwoził czy wywozil.