Reklama

27-letni bus będzie ich domem [WIDEO]

07/06/2015 22:36

Na dwa miesiące 27-letni bus marki volkswagen T3 stanie się drugim domem dla 9-osobowej grupy studentów z Podkarpacia. Młodzi ludzie chcą objechać dookoła Stany Zjednoczone.

To już piąta wyprawa podkarpackich studentów. Do tej pory wysłużonym samochodem zwiedzili Skandynawię, oraz kraje naszych zachodnich i południowych sąsiadów oraz Islandię. W tym roku przyszedł czas na Stany Zjednoczone.
Za sprawą Janusza Łukasiewicza, podróżnicy uzyskali patronat prezydenta Przemyśla oraz wsparcie ze strony Andrzeja Szpaka – przemyślanina, który od 18 lat mieszka w Stanach. Mężczyzna zaoferował m.in. znalezienie ludzi, którzy udzielą studentom noclegu w czasie ich pobytu w różnych miastach Ameryki. – Pomoc, polegająca na uzyskaniu dobrych kontaktów, jest często ważniejsza od pieniędzy – mówią podróżnicy. W niedzielę popołudniu wszyscy spotkali się na przemyskim Rynku.
Budżet całej wyprawy to ok. 70 – 80 tys. zł. Sporą część tych kosztów pochłania transfer busa do Stanów. W pewnym stopniu opłaty ponoszą uczestnicy wyjazdu, pomagają też sponsorzy, którzy nadal są mile widziani.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2015-06-08 06:28:20

    USA? Ten kiczowaty kraj ktoś chce zobaczyć? Starym autem? A nie rozleci się po drodze? I kogo to obchodzi, że jakaś grupa chce jeździć po świecie? Miliony jeżdżą co roku i nikt ich nie promuje. Ja też mogę mieć wakacje za cudzą kasę? Mam podać swój numer konta?Czemu drażnicie ludzi w tej gazecie? Kogo to obchodzi jak ktoś spędza wolny czas, zwłaszcza że nikt z czytelników z tego niczego nie wyniesie. No tak, ale jak będzie sławić Przemyśl ..... nie rozśmieszajcie ludzi ... Pewnie przyjadą miłośnicy starych aut do miasta ... tabuny,  i zostawią tyle kasy .... oj wiele. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Strowberyman - niezalogowany 2015-06-08 08:01:42

    Ot rozrywka i  i dobrzeby było aby na cudzy koszt -a takiego busa lub podobnego w USA to  za 100 dolców kupiliby i to w znacznie lepszym stanie -więc po co ta propaganda co do i biadolenie że drogi transfer tego złomu. A czy czasem nie lepiej byłoby im jechać na truskawki do Holandii -bo młodzi i silni  a jak widać do pracy się nie garną tylko na darmowe wycieczki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czytelniczka - niezalogowany 2015-06-10 22:29:18

    przy okazji przywieście troszkę dolarów dla przemyślan możne i nam zacznie się żyć lepiej...nie dziwie się że złości nie brakuje dla ludzi czytających to bo jak maja sławić przemyśl który dla innych jest mekka i utrapieniem do życia...cóż tu takiego jest moi drodzy DUŻE BEZROBOCIE ,brak miejsc pracy na nic NAS nie stać sławcie nas napewno o nas szybko zapomną ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama