Na 31 placówek medycznych na Podkarpaciu, które znalazły się w tzw. sieci szpitali, Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio w Przemyślu uzyskał tzw. najwyższy, trzeci poziom zabezpieczenia zdrowotnego w ocenie NFZ. Placówek o takim poziomie zapieczenia zdrowotnego na Podkarpaciu będzie tylko pięć. Oprócz przemyskiego także szpitale powiatowe w Mielcu i Sanoku, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie oraz Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej.
Informację o tym fakcie podał podczas konferencji prasowej dyrektor szpitala Piotr Ciompa. Co to oznacza? – Szpitale, które są w sieci, mają zagwarantowane stabilne finansowanie z budżetu państwa w postaci ryczałtu. Natomiast placówki, które znalazły się poza listą, będą musiały się starać o pieniądze w konkursach. Dla naszego szpitala trzeci poziom oznacza gwarancję stabilnego finansowania przez najbliższe cztery lata – wyjaśnił P. Ciompa[paywall]. – Dzięki wprowadzonym zmianom pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych przychodni. Chorzy będą także mogli korzystać z kompleksowej opieki w szpitalu. Ważną informacją jest również to, że w sieci znalazły się placówki szczególnie istotne dla zapewnienia pacjentom równego dostępu do świadczeń zdrowotnych. Dlatego osiągnięty przez nasz szpital najwyższy poziom pozwala nam patrzeć optymistycznie w przyszłość, i to zarówno jeśli chodzi o kwestię kondycji finansowej placówki, jak i zadbania o jeszcze lepszą opieką medyczną dla pacjentów – dodał.
Podczas konferencji była również mowa o kilku innych sprawach, istotnych dla funkcjonowania szpitala.
Jak poinformował dyrektor P. Ciompa, dla lepszego funkcjonowania na SOR-ze zostanie zatrudniony na etat kolejny lekarz. Ma to także zagwarantować większą dostępność lekarzy i poprawę jakości leczenia. – Zostaje również wzmocniony oddział neurologii poprzez uruchomienie kolejnego, pełnego dyżuru lekarza neurologa. To ma z kolei poprawić zabezpieczenie zwłaszcza przypadków udarowych – wyjaśnił.
Od września br. szpital na Monte Cassino będzie miał własną kuchnię. To realizacja wcześniejszych zapowiedzi. Będzie funkcjonowała na fundamentach kuchni ze szpitala przy ul. Słowackiego. – Zostanie przeniesiona właśnie stamtąd wraz z pracownikami. To zapewne wpłynie korzystnie na jakość wyżywienia, co będzie z korzyścią dla pacjentów. Możemy to zrobić dopiero teraz, bowiem wcześniejsze zerwanie umowy z podmiotem zewnętrznym , który świadczył usługi dla naszego szpitala już dobrych kilka lat, mogłoby spowodować nałożenie na naszą placówkę bardzo dużych kar finansowych – wyjaśnił P. Ciompa.
Jest także zła wiadomość. 30 czerwca br. została zawieszona działalność oddziału wewnętrznego w budynkach szpitala przy ul. Słowackiego. Powodem jest odejście ze wspomnianego oddziału 6 lekarzy mimo zaproponowania im identycznych warunków, jakie mają lekarze z Monte Cassino. – Niestety, mimo wielu rozmów i przedstawionych propozycji, lekarze wybrali placówkę w innym mieście – podsumował dyrektor przemyskiego szpitala.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wołyń. 11 lipca 1943 r. Polacy gromadzili się w kościołach. Ukraińcy z UPA dokonali masowych mordów. Rocznica Krwawej Niedzieli. PAMIĘTAMY!
Co to oznacza? Merytoryczny poziom z lat 70-tych ub. wieku; sprzęt i mentalność z lat 60-tych. Leczenie na zasadzie jak się uda. Ogólnie kaplica.
Wedlug informacji znalazl sie wsrod 5 na Podkarpaciu!
Olaaaa przeczytaj sobie wpis onet !!!!!!
Wołyń. 11 lipca 1943 r. Polacy gromadzili się w kościołach. Ukraińcy z UPA dokonali masowych mordów. Rocznica Krwawej Niedzieli. PAMIĘTAMY!
Co to oznacza? Merytoryczny poziom z lat 70-tych ub. wieku; sprzęt i mentalność z lat 60-tych. Leczenie na zasadzie jak się uda. Ogólnie kaplica.
Wedlug informacji znalazl sie wsrod 5 na Podkarpaciu!