Reklama

3. poziom dla szpitala. Co to oznacza dla pacjentów?

Na 31 placówek medycznych na Podkarpaciu, które znalazły się w tzw. sieci szpitali, Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio w Przemyślu uzyskał tzw. najwyższy, trzeci poziom zabezpieczenia zdrowotnego w ocenie NFZ. Placówek o takim poziomie zapieczenia zdrowotnego na Podkarpaciu będzie tylko pięć. Oprócz przemyskiego także szpitale powiatowe w Mielcu i Sanoku, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie oraz Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej.

Informację o tym fakcie podał podczas konferencji prasowej dyrektor szpitala Piotr Ciompa. Co to oznacza? – Szpitale, które są w sieci, mają zagwarantowane stabilne finansowanie z budżetu państwa w postaci ryczałtu. Natomiast placówki, które znalazły się poza listą, będą musiały się starać o pieniądze w konkursach. Dla naszego szpitala trzeci poziom oznacza gwarancję stabilnego finansowania przez najbliższe cztery lata – wyjaśnił P. Ciompa[paywall]. – Dzięki wprowadzonym zmianom pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych przychodni. Chorzy będą także mogli korzystać z kompleksowej opieki w szpitalu. Ważną informacją jest również to, że w sieci znalazły się placówki szczególnie istotne dla zapewnienia pacjentom równego dostępu do świadczeń zdrowotnych. Dlatego osiągnięty przez nasz szpital najwyższy poziom pozwala nam patrzeć optymistycznie w przyszłość, i to zarówno jeśli chodzi o kwestię kondycji finansowej placówki, jak i  zadbania o jeszcze lepszą opieką medyczną dla pacjentów – dodał.

Nowa kuchnia i oddział zamknięty

Podczas konferencji była również mowa o kilku innych sprawach, istotnych dla funkcjonowania szpitala.

Reklama

Jak poinformował dyrektor P. Ciompa, dla lepszego funkcjonowania na SOR-ze zostanie zatrudniony na etat kolejny lekarz. Ma to także zagwarantować większą dostępność lekarzy i poprawę jakości leczenia. – Zostaje również wzmocniony oddział neurologii poprzez uruchomienie kolejnego, pełnego dyżuru lekarza neurologa. To ma z kolei poprawić zabezpieczenie zwłaszcza przypadków udarowych – wyjaśnił.

Od września br. szpital na Monte Cassino będzie miał własną kuchnię. To realizacja wcześniejszych zapowiedzi. Będzie funkcjonowała na fundamentach kuchni ze szpitala przy ul. Słowackiego. – Zostanie przeniesiona właśnie stamtąd wraz z pracownikami. To zapewne wpłynie korzystnie na jakość wyżywienia, co będzie z korzyścią dla pacjentów. Możemy to zrobić dopiero teraz, bowiem wcześniejsze zerwanie umowy z podmiotem zewnętrznym , który świadczył usługi dla naszego szpitala już dobrych kilka lat, mogłoby spowodować nałożenie na naszą placówkę bardzo dużych kar finansowych – wyjaśnił P. Ciompa.

Jest także zła wiadomość. 30 czerwca br. została zawieszona działalność oddziału wewnętrznego w budynkach szpitala przy ul. Słowackiego. Powodem jest odejście ze wspomnianego oddziału 6 lekarzy mimo zaproponowania im identycznych warunków, jakie mają lekarze z Monte Cassino. – Niestety, mimo wielu rozmów i przedstawionych propozycji, lekarze wybrali placówkę w innym mieście – podsumował dyrektor przemyskiego szpitala.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    vbnm - niezalogowany 2017-07-10 19:08:16

    Wołyń. 11 lipca 1943 r. Polacy gromadzili się w kościołach. Ukraińcy z UPA dokonali masowych mordów. Rocznica Krwawej Niedzieli. PAMIĘTAMY!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    anestpl_965 2017-07-10 20:54:31

    Co to oznacza? Merytoryczny poziom z lat 70-tych ub. wieku; sprzęt i  mentalność z lat 60-tych. Leczenie na zasadzie jak się uda. Ogólnie kaplica.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Olaaaa - niezalogowany 2017-07-10 22:00:34

    Wedlug informacji znalazl sie wsrod 5 na Podkarpaciu!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama