Najwięcej drzew pod topór pójdzie w parku miejskim. Usunięte mają zostać te zagrażające mieniu i życiu mieszkańców.
Wykonawcą dość szeroko zakrojonych prac przy miejskiej zieleni będzie Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o.
– W sumie na terenie Jarosławia zostaną wycięte 32 drzewa. Są to drzewa[paywall] uschnięte, zamierające i chore, zagrażające bezpieczeństwu osób i mienia– informuje Dorota Wilk z Biura Burmistrza Miasta.
Najwięcej drzew, bo aż 14, usuniętych zostanie w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino przy ul. Bandurskiego. Kolejne trzy będą wycięte w Parku Miejskim przy ul. Czesławy Puzon ps. Baśka. Miasto planuje także wycinkę kasztanowca białego przy ul. Jana Pawła II (przy budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu).
– Wykonana w lipcu tego roku ekspertyza dendrologiczna potwierdziła konieczność pilnego usunięcia kasztanowca ze względów bezpieczeństwa – podaje D. Wilk. Pozostałe wycinki prowadzone będą w różnych częściach miasta na terenie przedszkoli, placów zabaw, skarpach, na cmentarzu.
Na wszystkie są zgody właściwych organów administracji państwowej, tj. starostwa powiatowego oraz w przypadku terenów wpisanych do rejestru zabytków Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu.
Te same organy wydają decyzje dotyczące nowych nasadzeń. Standardowa praktyka zakłada, że każda wycinka skutkuje koniecznością wykonania nowego nasadzenia – jeśli to możliwe w tym samym miejscu, jeśli nie – w innym na terenie miasta.
Wycinka drzew ma zostać zrealizowana do 20 grudnia br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakość życia ludzi i zwierząt zależy od środowiska naturalnego dlatego każde drzewo jest ważne. Niszcząc drzewa niszczymy nasz układ nerwowy i oddechowy, bo potrzebujemy tlenu ! To co robimy z Naturą robimy też z sami z sobą, bo przecież żyjemy w symbiozie !!!
PO CO NAM DRZEWA W MIEŚCIE ?- EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.DRZEWA.ORG.PL
Jakość życia ludzi i zwierząt zależy od środowiska naturalnego dlatego każde drzewo jest ważne. Niszcząc drzewa niszczymy nasz układ nerwowy i oddechowy, bo potrzebujemy tlenu ! To co robimy z Naturą robimy też z sami z sobą, bo przecież żyjemy w symbiozie !!!
PO CO NAM DRZEWA W MIEŚCIE ?- EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.DRZEWA.ORG.PL