Reklama

34. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Sieniawie

Tą wiadomością zakończyło się w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia, 33. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbywało się w Rymanowie.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń młodzieżowych w Kościele katolickim na Podkarpaciu. Co roku gromadzi ono tysiące młodych ludzi z całej archidiecezji, tworząc tym samym przestrzeń do modlitwy, wspólnoty czy formacji.

Podczas tegorocznej edycji SMAP abp Adam Szal zwrócił uwagę na szczególny obraz wspólnoty, jaką tworzyli ludzie tworzący Kościół w czasach Chrystusa i tuż po Jego zmartwychwstaniu. Przypomniał, że Bóg zaprasza nas do relacji i pragnie przyjaźni z człowiekiem.

Reklama

– To jest najważniejsze przykazanie, miłować Boga i bliźniego z całego serca i z całej duszy

– mówił m.in. Metropolita przemyski apelował również, by przyjaźń z Jezusem pokazywać także przez zaangażowanie w życie wspólnoty Kościoła.

– Wspólnota to przyjaciele. To przyjaciel pomaga nam w szkole, pracy, wśród znajomych, także na tych drogach wiary. Życzę wam, drodzy młodzi przyjaciele, tej wspólnoty, tej przyjaźni prawdziwej, przede wszystkim z Panem Jezusem i z drugim człowiekiem

– podkreślał.

Tradycyjnie na zakończenie Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej abp Adam Szal przekazał wiadomość na temat miejsca 34. edycji SMAP. W 2027 roku spotkają się w Sieniawie.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/05/2026 13:17
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama