Tą wiadomością zakończyło się w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia, 33. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku odbywało się w Rymanowie.
Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń młodzieżowych w Kościele katolickim na Podkarpaciu. Co roku gromadzi ono tysiące młodych ludzi z całej archidiecezji, tworząc tym samym przestrzeń do modlitwy, wspólnoty czy formacji.
Podczas tegorocznej edycji SMAP abp Adam Szal zwrócił uwagę na szczególny obraz wspólnoty, jaką tworzyli ludzie tworzący Kościół w czasach Chrystusa i tuż po Jego zmartwychwstaniu. Przypomniał, że Bóg zaprasza nas do relacji i pragnie przyjaźni z człowiekiem.
– To jest najważniejsze przykazanie, miłować Boga i bliźniego z całego serca i z całej duszy
– mówił m.in. Metropolita przemyski apelował również, by przyjaźń z Jezusem pokazywać także przez zaangażowanie w życie wspólnoty Kościoła.
– Wspólnota to przyjaciele. To przyjaciel pomaga nam w szkole, pracy, wśród znajomych, także na tych drogach wiary. Życzę wam, drodzy młodzi przyjaciele, tej wspólnoty, tej przyjaźni prawdziwej, przede wszystkim z Panem Jezusem i z drugim człowiekiem
– podkreślał.

Tradycyjnie na zakończenie Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej abp Adam Szal przekazał wiadomość na temat miejsca 34. edycji SMAP. W 2027 roku spotkają się w Sieniawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze