Trynieckie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich i sami szacowni jubilaci – Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej – byli organizatorami miłej uroczystości, która odbyła się w Tryńczy.
Zespół Śpiewaczy „Dolanie” obchodzi w br. jubileusz 35-lecia istnienia i działalności artystycznej. Otwarcia imprezy dokonał dyrektor Trynieckiego Centrum Kultury Henryk Chruściel, przedstawiając historię zespołu, który od wielu lat spotyka się po to, żeby śpiewać i kultywować tradycję. Średnia wieku artystów sięga – jak wyliczają sami członkowie zespołu – 70 lat. „Dolanie” to zespół rodzinny, a jego trzon od początku tworzyły rodziny Niemców, Szozdów i Koniecznych. Pierwszy publiczny występ dali w marcu 1981 r. z okazji Dnia Kobiet. Wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch i przewodniczący rady gminy Stanisław Wielgos wręczyli im z tej okazji pamiątkowe dyplomy i statuetki. Na zakończenie – a jakże by inaczej – z koncertem jubileuszowym wystąpili główni bohaterowie tego wieczoru.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze