5 listopada br. ponad 80 wędkarzy zrzeszonych w Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu święciło okrągły jubileusz jego powstania. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz krajowych PZW, władze miejskie, samorządowe, członkowie organizacji współpracujących z przemyskimi wędkarzami.
Uroczystości poprzedziła minuta ciszy za zmarłych kolegów wędkarzy.
Gości powitał i wygłosił inauguracyjne przemówienie prezes zarządu Okręgu PZW w Przemyślu Jan Bieniasz.
– Okręg w Przemyślu powstał w 1981 roku. Zrzesza w 23 kołach 5873 członków. Pierwszym prezesem był świętej pamięci Bogumił Antoniewski. Przez lata zmieniały się zarządy, a związek ciągle trwa. Okręg PZW w Przemyślu, gospodarujący na[paywall] obwodach rybackich rzeki San nr 6, 7, 8, Lubaczówka nr 1, Mleczka nr 1 Wirowa nr 1 oraz na 16 zbiornikach wodnych położonych w części województwa podkarpackiego, to przeszło 2100 hektarów. W roku bieżącym podpisaliśmy porozumienie z Okręgiem PZW Krosno na lata 2022 – 2026. Roczne nakłady na zarybienia wielogatunkowym materiałem zarybieniowym oscylują w kwocie około 350 tysięcy złotych. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania wędkarstwa oraz ochrony wód w okręgu przemyskim. Szczególne podziękowania kieruję do naszych darczyńców. Wszystkim kolegom wędkarzom, członkom okręgu, działaczom i pracownikom składam serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów – podsumował prezes J. Bieniasz.

Od lewej: prezes zarządu Okręgu PZW w Krośnie Józef Jędrzejczyk wręcza na ręce prezesa Okręgu PZW w Przemyślu Jana Bieniasza paterę z okazji Jubileuszu 40. lecia powstania Okręgu.
– Przez wiele lat nasi wędkarze odnosili wiele sukcesów, reprezentując okręg na arenie lokalnej, ogólnopolskiej czy światowej. Do największych sukcesów odnoszonych przez naszych zawodników można zaliczyć m.in.: w kategorii junior – Drużynowe Muchowe Mistrzostwo Świata Juniorów w 2018 r. na rzece San (reprezentant okręgu Oskar Kaniuczak); 3 miejsce w Mistrzostwach Polski kat U-15 oraz zakwalifikowanie się do Kadry Narodowej na rok 2021 – Franciszek Drewniak, wicemistrz Polski Szkół 2021; 3. miejsce w zawodach z cyklu GPX Polski Bydgoszcz 2021 kat U-15 – Hubert Nater. W kategorii senior: wicemistrzostwo Polski Kobiet Hermanowice w 2021 r. Anna Grzegorzewska; mistrz świata w wędkarstwie muchowym Walia 1990 r., wicemistrz świata Kanada 1993 r. – Franciszek Szajnik. Należy również pogratulować muszkarzom z Dynowa, którzy od lat reprezentują okręg z wieloma sukcesami na arenie ogólnopolskiej w zawodach z cyklu GPX czy Mistrzostwach Polski – informuje dyrektor przemyskiego biura PZW Piotr Kubas.
W uroczystościach uczestniczyli wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, prezes Zarządu Głównego PZW Teodor Rudnik oraz przedstawiciele władz samorządowych i działacze z okręgów PZW w: Krośnie, Rzeszowie i Przemyślu.
Z okazji jubileuszu Okręg PZW w Przemyślu został uhonorowany odznaką „Za Zasługi dla Polskiego Związku Wędkarskiego”. Odznakę w imieniu przemyskich wędkarzy odebrał prezes Jan Bieniasz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze