Reklama

5 funkcjonariuszy BiOSG wśród 44 Polaków wyróżnionych przez wiceministra MSWiA

– Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wiceministra MSWiA, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody. Funkcjonariusze wyróżnili się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG. Wyróżnienia przyznano w ramach programu "Bohaterowie naszych czasów".

Nagrodzeni przez Ministra funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG:

por. SG Marcin CZERNICKI – Wydział Operacyjno Śledczy, komenda Oddziału

chor. SG Łukasz GALEJ – Placówka SG w Medyce (Bieszczadzki OSG)

mjr SG Zbigniew HIBNER – Placówka SG w Hermanowicach (Bieszczadzki OSG)

mjr SG Tomasz KOPICZAK – Placówka SG Rzeszów – Jasionka (Bieszczadzki OSG)

chor. SG Stanisław SKÓRA – Placówka SG w Korczowej (Bieszczadzki OSG)


fot.serwis BiOSG– Także, w lipcu tego roku (2015), Komendant Bieszczadzkiego OSG płk SG dr Piotr Patla nagrodził trzech funkcjonariuszy z Placówki SG w Wetlinie (chor. SG Łukasz WANTUCH, sierż. sztab. SG Jarosław KORZEC, sierż. sztab. SG Daniel DYLĄG). Funkcjonariusze ci wykazali się pełnym profesjonalizmem i poświęceniem udzielając pomocy turyście, który podczas schodzenia z góry Jawornik doznał skomplikowanego złamania obu kostek stawu skokowego. Funkcjonariusze przez ponad pół godziny znosili mężczyznę na własnych rękach z trudnego, górskiego teren. Również, późne godziny nocne dodatkowo im utrudniały niesienie pomocy – informuje mjr E. Pikor.


fot.serwis BiOSGRównież dwukrotnie  Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz przyznał nagrody funkcjonariuszom – bohaterom  Bieszczadzkiego Oddziału SG. – Pierwszy, to sierż. SG Grzegorz BARTNICKI – przewodnik psa służbowego (5 lat w służbie), który 31 marca 2015 r. wraz w funkcjonariuszami policji brał udział w poszukiwaniu zaginionej 15-letniej dziewczynki. W momencie odnalezienia dziecka,  heroicznie walczył o jej życie prowadząc długą akcję reanimacyjną. Swoją postawą wzbudził podziw wszystkich uczestników akcji poszukiwawczej.  Kolejny bohater - plutonowy SG Kamil JAMRÓZ  – kontroler w Placówce SG w Wojtkowej (4 lata w służbie), był jednym z 10 delegowanych funkcjonariuszy BiOSG udzielających wsparcia Krajowej Policji Węgier na granicy serbsko-węgierskiej. W trakcie misji dał się poznać jako osoba zaangażowana i posiadająca dużą wiedzę migracyjną, dzięki czemu przyczynił się do kreowania pozytywnego wizerunku funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej wśród służb mundurowych innych państw europejskich – dodaje mjr E. Pikor.


fot.serwis BiOSG
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama