Reklama

50 metrów flagi. Uroczystości drugomajowe

05/05/2017 13:51

Od trzynastu lat 2 maja jest w Polsce oficjalnie obchodzony, jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczne przemyskie obchody zorganizowane przez urząd miasta rozpoczęły się o godzinie dziesiątej apelem przy pomniku Orląt Przemyskich, podczas którego w wojskowej asyście 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich wciągnięto flagę na maszt. Następnie[paywall] harcerze z pięćdziesięciometrową flagą przeszli kładką i ulicą Piłsudskiego, następnie przemaszerowali na Rynek, gdzie złożyli flagę i przekazali ją prezydentowi Robertowi Chomie. Do obchodów włączyli się też członkowie  Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego w Przemyślu, którzy zorganizowali rajd rowerowy pod hasłem „Rowerem z Biało-Czerwoną”.

Warto wiedzieć

Według ustawy z 31 stycznia 1980 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych flagą Polski jest prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8. Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy za flagę Polski uważany jest także wariant z godłem Polski, umieszczonym pośrodku białego pasa. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa stanowi, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Reklama


fot.Jacek Szwic
Uczestnicy rajdu „Rowerem z Biało-Czerwoną”.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-05-06 01:22:40

    Hej harcerze !!! No i co będzie z tego dobrego dla Was czy dla dobra i pożytku ogółu nawet jakbyście tą szturmówkę rozciągnęli od mostu do tarasu albo i nawet do kładki pieszo rowerowej tudzież, jeszcze dalej ?!? Pytanie zgoła tendencyjne i retoryczne, nieprawdaż ?!? Świat niszczą i oczerniają skurwiele i trzeba temu przeciwdziałać, a nie bawić się w jakieś głupie duperszwance...no ale zresztą ostatecznie zrobicie, co wam podpowie serce i dusza... YOUTUBE.COM - JEST SUPER. NIC NIE MUSISZ ROBIĆ. MY ZA CIEBIE WYRĄBIEMY LASY I ZNISZCZYMY ZIEMIĘ (5/5)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama