Od trzynastu lat 2 maja jest w Polsce oficjalnie obchodzony, jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Tegoroczne przemyskie obchody zorganizowane przez urząd miasta rozpoczęły się o godzinie dziesiątej apelem przy pomniku Orląt Przemyskich, podczas którego w wojskowej asyście 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich wciągnięto flagę na maszt. Następnie[paywall] harcerze z pięćdziesięciometrową flagą przeszli kładką i ulicą Piłsudskiego, następnie przemaszerowali na Rynek, gdzie złożyli flagę i przekazali ją prezydentowi Robertowi Chomie. Do obchodów włączyli się też członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego w Przemyślu, którzy zorganizowali rajd rowerowy pod hasłem „Rowerem z Biało-Czerwoną”.
Według ustawy z 31 stycznia 1980 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych flagą Polski jest prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8. Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy za flagę Polski uważany jest także wariant z godłem Polski, umieszczonym pośrodku białego pasa. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa stanowi, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

fot.Jacek Szwic
Uczestnicy rajdu „Rowerem z Biało-Czerwoną”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hej harcerze !!! No i co będzie z tego dobrego dla Was czy dla dobra i pożytku ogółu nawet jakbyście tą szturmówkę rozciągnęli od mostu do tarasu albo i nawet do kładki pieszo rowerowej tudzież, jeszcze dalej ?!? Pytanie zgoła tendencyjne i retoryczne, nieprawdaż ?!? Świat niszczą i oczerniają skurwiele i trzeba temu przeciwdziałać, a nie bawić się w jakieś głupie duperszwance...no ale zresztą ostatecznie zrobicie, co wam podpowie serce i dusza... YOUTUBE.COM - JEST SUPER. NIC NIE MUSISZ ROBIĆ. MY ZA CIEBIE WYRĄBIEMY LASY I ZNISZCZYMY ZIEMIĘ (5/5)
Hej harcerze !!! No i co będzie z tego dobrego dla Was czy dla dobra i pożytku ogółu nawet jakbyście tą szturmówkę rozciągnęli od mostu do tarasu albo i nawet do kładki pieszo rowerowej tudzież, jeszcze dalej ?!? Pytanie zgoła tendencyjne i retoryczne, nieprawdaż ?!? Świat niszczą i oczerniają skurwiele i trzeba temu przeciwdziałać, a nie bawić się w jakieś głupie duperszwance...no ale zresztą ostatecznie zrobicie, co wam podpowie serce i dusza... YOUTUBE.COM - JEST SUPER. NIC NIE MUSISZ ROBIĆ. MY ZA CIEBIE WYRĄBIEMY LASY I ZNISZCZYMY ZIEMIĘ (5/5)