W niedzielę (18 sierpnia) rano, mężczyzna przejeżdżający przez miejscowość Futory, zwrócił uwagę na leżący na poboczu drogi worek, który był zawiązany na supeł. Zauważył, że obok niego znajdował się mały kot. O zdarzeniu powiadomił policję.
Na miejscu natychmiast zjawili się lubaczowscy policjanci. Okazało się, że oprócz kotka, który wydrapał dziurę i wyszedł na zewnątrz, w worku znajdowało się kolejnych 5 kociąt. Żadne ze zwierząt nie posiadało widocznych obrażeń. Każde też wyglądało na zadbane.
Koty aktualnie znajdują się pod opieką pracownika UM Oleszyce. Policja z kolei poszukuje osoby, która porzuciła zwierzęta.
– Zachowanie sprawcy narusza przepisy o ochronie zwierząt i jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3
– przekazała lubaczowska komenda.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze