Dawcy po raz kolejny nie zawiedli. 47 rejestracji, 42 donacje – to efekt kwietniowej akcji zbiórki krwi w horynieckim GOK, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju.
– Akcja przebiegła sprawnie i w przemiłej atmosferze. Dziękujemy! Zespół z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa wraca do nas na stałe (Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oddział w Tomaszowie Lubelskim – przyp. red.). Już planujemy kolejną akcję, wstępna data to 2 lipca tego roku – podsumował wydarzenie Janusz Rawski, przedstawiciel zarządu SHDK „Ratownik”.
W niedzielę, 23 kwietnia, krwiodawcy z Horyńca-Zdroju wsparli też swoim udziałem charytatywną imprezę na rzecz zmagającej się z nowotworem Emilki Jasic z Oleszyc.
W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju wiele się tego dnia działo. Były tańce i śpiewy na scenie, a dla łasuchów miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało przepyszne smakołyki. – Nasze stowarzyszenie przygotowało natomiast pierogi ruskie i smażone, ciasta i grochówkę w kuchni polowej. Tę ostatnią wespół ze strażakami z OSP Horyniec-Zdrój – relacjonuje Janusz Rawski.
Cały dochód z imprezy – ponad 6 tys. zł – przekazano na leczenie Emilki.

fot.materiały organizatora
Podczas imprezy na rzecz Emilki Jasic z Oleszyc wiele się działo. Atmosfera sprzyjała dobrej zabawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze