Reklama

6 tysięcy dla Emilki z Oleszyc i prawie 19 litrów oddanej krwi [ZDJĘCIA]

Dawcy po raz kolejny nie zawiedli. 47 rejestracji, 42 donacje – to efekt kwietniowej akcji zbiórki krwi w horynieckim GOK, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju.

– Akcja przebiegła sprawnie i w przemiłej atmosferze. Dziękujemy! Zespół z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa wraca do nas na stałe (Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oddział w Tomaszowie Lubelskim – przyp. red.). Już planujemy kolejną akcję, wstępna data to 2 lipca tego roku – podsumował wydarzenie Janusz Rawski, przedstawiciel zarządu SHDK „Ratownik”.

W niedzielę, 23 kwietnia, krwiodawcy z Horyńca-Zdroju wsparli też swoim udziałem charytatywną imprezę na rzecz zmagającej się z nowotworem Emilki Jasic z Oleszyc.

Reklama

W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju wiele się tego dnia działo. Były tańce i śpiewy na scenie, a dla łasuchów miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało przepyszne smakołyki. – Nasze stowarzyszenie przygotowało natomiast pierogi ruskie i smażone, ciasta i grochówkę w kuchni polowej. Tę ostatnią wespół ze strażakami z OSP Horyniec-Zdrój – relacjonuje Janusz Rawski.

Cały dochód z imprezy – ponad 6 tys. zł – przekazano na leczenie Emilki.


fot.materiały organizatora
Podczas imprezy na rzecz Emilki Jasic z Oleszyc wiele się działo. Atmosfera sprzyjała dobrej zabawie.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości