60 nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu złożyło ślubowanie i wstąpiło szeregi formacji. W br. do Straży Granicznej na Podkarpaciu wstąpi łącznie 200 mundurowych.
Ceremonia ślubowania odbyła się 29 maja br. na terenie komendy BiOSG przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Nie mogło na niej zabraknąć komendanta oddziału – gen. bryg. SG Andrzeja Popki oraz rodzin i najbliższych strażników granicznych rozpoczynających służbę.
Wypowiadając formułę przysięgi, nowi adepci stali się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. To zobowiązanie ochrony nienaruszalności granic Polski nawet z narażeniem życia.
Komendant BiOSG podkreślił, że teraz czeka ich intensywny czas nauki, zdobywania wiedzy i doświadczenia, które umożliwią później właściwe wykonywanie zadań na pierwszej linii granicy państwowej. Szef podkarpackich strażników granicznych zwrócił uwagę, że funkcjonariusze rozpoczynają służbę graniczną, która wymaga dyscypliny i gotowości do działania w różnych warunkach[paywall].
– Nowi funkcjonariusze przeszli wymagający proces naboru: rozmowy kwalifikacyjne, egzaminy sprawnościowe oraz z wiedzy ogólnej i języka obcego, badanie psychologiczne oraz na tak zwanym wykrywaczu kłamstw, otrzymali pozytywną opinię komisji lekarskiej i zostali pozytywnie zweryfikowani w zakresie rękojmi dochowania tajemnicy służbowej. Do służby zostali wcieleni już 6 maja i od tego czasu przechodzą intensywny proces wdrożeniowy. Pierwsze dni w oddziale rozpoczęli od zapoznania się z przepisami normującymi tok służby. Mundurowi poznali jego strukturę i zadania oraz otrzymali pierwsze komplety mundurów
– wyliczył rzecznik prasowy BiOSG w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz.
W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 60 osób. Poza jednym wyjątkiem (mieszkaniec woj. lubelskiego) są to osoby pochodzące z Podkarpacia. 26 osób ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. Kolejnym etapem ich kariery w BiOSG będzie wyjazd do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie. Po ich zakończeniu wrócą do Przemyśla i rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, głównie w PSG w: Medyce, Korczowej, Lubaczowie i Krościenku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze