Reklama

60 nowych pograniczników [ZDJĘCIA]

60 nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu złożyło ślubowanie i wstąpiło szeregi formacji. W br. do Straży Granicznej na Podkarpaciu wstąpi łącznie 200 mundurowych.

Ceremonia ślubowania odbyła się 29 maja br. na terenie komendy BiOSG przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Nie mogło na niej zabraknąć komendanta oddziału – gen. bryg. SG Andrzeja Popki oraz rodzin i najbliższych strażników granicznych rozpoczynających służbę.

Wypowiadając formułę  przysięgi, nowi adepci stali się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. To zobowiązanie ochrony nienaruszalności granic Polski nawet z narażeniem życia.

Komendant BiOSG podkreślił, że teraz czeka ich intensywny czas nauki, zdobywania wiedzy i doświadczenia, które umożliwią później właściwe wykonywanie zadań na pierwszej linii granicy państwowej. Szef podkarpackich strażników granicznych zwrócił uwagę, że funkcjonariusze rozpoczynają służbę graniczną, która wymaga dyscypliny i gotowości do działania w różnych warunkach[paywall].

Reklama


– Nowi funkcjonariusze przeszli wymagający proces naboru: rozmowy kwalifikacyjne, egzaminy sprawnościowe oraz z wiedzy ogólnej i języka obcego, badanie psychologiczne oraz na tak zwanym wykrywaczu kłamstw, otrzymali pozytywną opinię komisji lekarskiej i zostali pozytywnie zweryfikowani w zakresie rękojmi dochowania tajemnicy służbowej. Do służby zostali wcieleni już 6 maja i od tego czasu przechodzą intensywny proces wdrożeniowy. Pierwsze dni w oddziale rozpoczęli od zapoznania się z przepisami normującymi tok służby. Mundurowi poznali jego strukturę i zadania oraz otrzymali pierwsze komplety mundurów

– wyliczył rzecznik prasowy BiOSG w Przemyślu por. SG Piotr Zakielarz.

Reklama


W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 60 osób. Poza jednym wyjątkiem (mieszkaniec woj. lubelskiego) są to osoby pochodzące z Podkarpacia. 26 osób ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. Kolejnym etapem ich kariery w BiOSG będzie wyjazd do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie. Po ich zakończeniu wrócą do Przemyśla i rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, głównie w PSG w: Medyce, Korczowej, Lubaczowie i Krościenku.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/06/2024 16:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama