Reklama

700 tys. na informatyzację, w sumie ponad milion na edukację

01/08/2018 15:09

Spory zastrzyk gotówki otrzymały szkoły w gminie Jawornik Polski. Ponad 700 tys. złotych dofinansowania otrzymała gmina na rozwój kompetencji informatycznych. Do tego w Jaworniku remontują szkołę, powstaje też kompleks sportowy. Suma inwestycji na edukację przekracza milion.

Największym przedsięwzięciem jest projekt związany z podnoszeniem kompetencji informatycznych. W jego ramach szkoły zostaną wyposażone w laptopy. – Wyposażone zostaną dwie pracownie komputerowe, do tego nauczyciele uczestniczący w programie także otrzymają komputery przenośnie – mówi wójt gminy Jawornik Stanisław Petynia. Do tego szkoły otrzymają szereg innych gadżetów komputerowych i pomocy dydaktycznych. Będą to roboty sterowane tabletem, maty i tablice interaktywne.[paywall] – Wśród zakupionego sprzętu będzie też drukarka 3D, tak żeby uczniowie po zakończeniu nauki w naszych szkołach byli zaznajomieni z tym sprzętem – dodaje wójt.

W ramach projektu wdrożone zostanie Centrum Zarządzania Procesem Dydaktycznym. – W dużym skrócie jest to bardziej rozbudowany e-dziennik – opowiada o innowacyjnym projekcie wójt Jawornika. – Ten instrument będzie nam pozwalał wyłapać bardzo szybko słabsze i mocniejsze strony ucznia, na tle klasy, na tle szkoły czy województwa. Dzięki temu uzyskamy możliwość doskonalenia procesu dydaktycznego, poprzez dostosowanie go do indywidualnych potrzeb młodzieży – mówi wójt. – Na bieżąco z tych informacji będzie mógł korzystać również rodzić – uzupełnia. Za sprzętem pójdzie także wiedza. Uczniowie i nauczyciele będą uczestniczyć w szkoleniach wyjaśniających, jak najlepiej wykorzystać możliwości nowego wyposażenia szkół.

Reklama

To jednak nie koniec inwestycji w edukację tego lata w Jaworniku Polskim. Dzięki pieniądzom z PEFRON-u w budynkach powstaną udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Do tego powstanie kompleks sportowy na wzór orlika. – Jestem bardzo zadowolony z finalizacji tych projektów – zapewnia wójt Petynia. – Mamy przełomowe miesiące dla oświaty w gminie. Ponad milion zainwestowany w szkoły na pewno zmieni proces dydaktyczny, z całą pewnością go uatrakcyjni i mam nadzieję, że młodzież jak najwięcej z tego skorzysta – kończy wójt.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama