Społeczność gminy Bircza obchodziła okrągłą, 80. rocznicę obrony tej miejscowości przez mieszkańców, milicjantów oraz żołnierzy 9. i 17. Dywizji Piechoty przed bandami UPA oraz 80. rocznicę walk o Kuźminę między 30. Sudeckim Pułkiem Piechoty a UPA.
Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki w Birczy. Następnie uczestnicy wraz z kompanią honorową wystawioną przez 201. Batalion Obrony Pogranicza z Przemyśla, wchodzący w skład 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, udali się pod pomnik Obrońców Birczy, gdzie wartę honorową pełnili żołnierze oraz harcerze z 1. Birczańskiej Drużyny Harcerskiej im. por. Zygmunta Kusiaka, działającej przy Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 63% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze