52 uczniów z Przeworska wyróżnionych zostało w tym roku stypendiami za wybitne osiągnięcia w nauce. Niestety ze względu na sytuację epidemiczną ratusz zdecydował, że nie zorganizuje z tej okazji uroczystej gali, a stypendyści uhonorowani zostali na odległość.
Dyplomy dla uczniów wraz z listami gratulacyjnymi dla ich rodziców zostały przekazane za pośrednictwem poczty. Tym samym władze Przeworska postanowiły ograniczyć ekspozycję uczniów na zakażenie, a jednocześnie zachować wartości stojące za ideą stypendiów. Przeworski System Stypendialny ma bowiem na celu promować pracę i zaangażowanie[paywall] młodych ludzi, wyróżnić nie tylko ich sukcesy w nauce, ale także docenić aktywność w przestrzeni lokalnej społeczności i zaangażowanie w sprawy szkoły. Zgodnie z kryteriami przyjętymi w ramach programu wyróżnionych zostało aż 92 uczniów w dwóch kategoriach. 52 otrzymało stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, co oznacza, że średnia ocen każdego z nich musiała przekroczyć 5,4. Kolejnych 40 uczniów wyróżniono za wybitne osiągnięcia. W tej grupie znaleźli się uczniowie, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim ogólnopolskim czy nawet międzynarodowym. Oczywiście stypendystom, ale także ich rodzicom i nauczycielom, składamy zasłużone gratulacje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze