Gmina Radymno zrealizuje wkrótce kolejną inwestycję wodno-ściekową. Za blisko 3 mln zrealizuje odcinek kanalizacji łączący przejście graniczne w Korczowej z oczyszczalnią w Młynach.
Władze gminy pozyskały na realizację przedsięwzięcia środki zewnętrzne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dofinansowanie wyniesie 50 procent, reszta to fundusze własne gminy. Pieniądze te pozwolą na budowę blisko 9,5 km sieci kanalizacyjnej na odcinku łączącym drogowe przejście graniczne z Ukrainą w Korczowej z oczyszczalnią ścieków w Młynach.
Przypomnijmy, nie jest to pierwsza tego typu inwestycja w gminie wspierana środkami pozyskanymi z zewnątrz. Wciąż trwa przebudowa oczyszczalni ścieków w Świętem, dwa lata temu zakończono budowę kanalizacji w Skołoszowie, a w 2017 r. budowę wodociągu w Zaleskiej Woli i Chałupkach Chotynieckich. Wszystkie te przedsięwzięcia kosztowały niemal 30 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A pan wójt jak zwykle z budyniowym uśmieszkiem... Gość jest marniutki, ale wierny więc jest wciąż wójciną... Co za czasy...
Ludzie go wybrali, więc jest wójtem, a że uśmiechnięty to chyba dobrze. Lepiej, że jest pogodny niż gbur, bo wtedy by pisano, że bufon. Czasy nie mają tu nic do rzeczy, decydują wyborcy i jak widać wyboru dokonali, choć niektórych to boli.
Mdli mnie ????
Jakieś wspomnienia?!
jedz na sor