Reklama

Akt oskarżenia przeciw kierowcy autokaru

Kierowca autokaru Volodymyr K. został oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 8 lat więzienia. Ma zakaz opuszczania Polski oraz dozór policji.

Pod koniec ub.r. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy ukraińskiego autokaru, który 5 marca 2020 r. uległ wypadkowi na autostradzie A4 w okolicach Przemyśla. Na miejscu zginęło wówczas 5 osób, a około 40 odniosło różne obrażenia. Szósta osoba poszkodowana zmarła w szpitalu[paywall].
Kierowca autokaru Volodymir K. został oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Jak ustalono w śledztwie, mężczyzna, jadąc autostradą A4 w kierunku granicy, nagle próbował skręcić w prawo, na Miejsce Obsługi Podróżnych w Kaszycach w gminie Orły. Nie zachował przy tym ostrożności, jechał zbyt szybko i stracił panowanie nad pojazdem. Autokar uderzył w barierę energochłonną, zjechał do rowu i przewrócił się na bok. W rejsowym autobusie podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców.
Ukraiński kierowca przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 8 lat więzienia. Ma zakaz opuszczania Polski oraz dozór policji.
Przypomnijmy, że kilkanaście dni po tym tragicznym w skutkach zdarzeniu, w pobliżu MOP Kaszyce doszło do drugiego wypadku ukraińskiego autokaru. Zginęła w nim 1 osoba, a kilka zostało rannych. W tej sprawie zapadł już wyrok. Kierowca autobusu został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama