Prawie 42 tys. zł kosztowała miasto przebudowa przejścia dla pieszych przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu. Nowe rozwiązanie – czyli tzw. przejście aktywne – ma znacznie poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.
Pomysł przebudowy przejścia nieopodal skrzyżowania ulic Mickiewicza i Konarskiego zrodził się kilka miesięcy temu. Podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni przegłosowali projekt uchwały o przeznaczeniu 50 tys. zł na inwestycję pod nazwą „Budowa aktywnego przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza”[paywall]. Pieniądze miały zostać przeznaczone na wykonanie dokumentacji projektowej oraz montaż elementów przejścia. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa, bo w tamtym miejscu kilkakrotnie dochodziło do poważnych wypadków, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Zarówno mieszkańcy, jak i dyrekcja SP 5 zwracali się do prezydenta Roberta Chomy z prośbą o podjęcie odpowiednich kroków, aby więcej nie dochodziło tam to takich dramatycznych zdarzeń.
Zdaniem władz miasta i Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego powstanie inteligentnego, aktywnego przejścia dla pieszych było najlepszym rozwiązaniem.
Aktywne przejście dla pieszych „Zebra” ma wiele zalet. Przede wszystkim informuje nadjeżdżających kierowców nie tylko o osobach poruszających się po nim, ale także o tych, które dopiero się do pasów zbliżają. „Zebra” posiada zsynchronizowane ze sobą elementy: czujnik ruchu, punktowe elementy odblaskowe i lampy wczesnego ostrzegania, które zostały umieszczone nad znakiem informującym o przejściu. Pieszy aktywuje do świecenia sygnał ostrzegawczy. Ten jest emitowany dopóki pieszy znajduje się na przejściu. Dzięki temu kierowca zwraca większą uwagę na to, co dzieje się na „pasach”, przed którymi znajduje się sześć świateł LED, wbudowanych w jezdnię. Dodatkowo samo przejście zostało wymalowane na jaskrawym, czerwonym tle, co zdecydowanie poprawia jego widoczność.
6 września br. na przejściu pojawili się prezydent miasta R. Choma, jego zastępca Grzegorz Hayder i dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki. Zapewnili zgodnie, że to pierwsze, ale nie ostatnie przejście dla pieszych w mieście, które zostanie przebudowane w ten sposób.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.50 tys. Za 6 światełek? brawo !! Oczywiście że bezpieczeństwo jest bardzo ważne ale ludzie są inne sposoby... tańsze...
Może warto zwrócić uwagę że tylko czasami zdarza się że piesi sprawdzają czy mogą wejść na przejście.I dlatego dużo jest wypadków na oznakowanych przejściach.
Policja powinna zajać sie od czasu do czasy pieszymi.Rozmowy przez telefon lub SMS-owanie.Wjazd rowerzystow z chodnika na przejscie.A przejscie na ul Piłsudskiego na wprost kładki to jest przykład tepoty jak i na ul Sanockiej koło Bramy Fortecznej.Nie wspomne juz co tam sie dzieje bo ci przebierancy nawet tzw lizakami zatrzymuja samochody gdy maja jakas grupe
Bardzo dobre rozwiązanie tylko szkoda ,że niektórzy kierowcy nie stosują się do znaków poziomych przed tym przejściem i lewym pasem wyprzedzają , gdzie lewy pas jest do skrętu w ulicę konarskiego. W piątek ok 15,00 stałem przed przejściem a kilku kierowców lewym pasem wyprzedzało. Niech policja stanie tam kilka razy i święte krowy nauczy przepisów.
Do tego jeszcze nasza władza przepłaciła.Identyczne przejsćie w Luboniu kosztowało 37 371,77 zł brutto.Proszę:https://lubon.budzet-obywatelski.org/gminy/lubon/files/9/3q/hp/7/oferta-app-lubon-180517.pdf
Play Free Games AT http://www.superfighters.website http://mightyknight2.space
1. Dlaczego swiatełka nie gasną po przejsciu ludzi tylko jeszcze długo swiecą? Coś źle ustawione?2. Koniecznie trzeba podciąć te gałęzie na drzewie, bo z prawej strony nie widać pulsującego światła. Na przejscie pieniądze były a na sekator już nie?
Piszecie bzdury wielcy kierowcy jeżdżą tam mało że szybko to z lewego pasa na wprost co widać na filmiku z prezydentem czy policja zwraca uwagę . Tam można zarobić krocie.
50 tys. Za 6 światełek? brawo !! Oczywiście że bezpieczeństwo jest bardzo ważne ale ludzie są inne sposoby... tańsze...
Może warto zwrócić uwagę że tylko czasami zdarza się że piesi sprawdzają czy mogą wejść na przejście.I dlatego dużo jest wypadków na oznakowanych przejściach.
Takich przejść powinno być więcej