Reklama

Ambasador Nadzwyczajny i Pełonomocny Japonii w Polsce w Przemyślu. SPROSTOWANIE

Dzisiejszego (20 listopada br.) przedpołudnia Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Japonii w Polsce Akira Kono gościł w Przemyślu. Celem były odwiedziny przede wszystkim Domu Ukraińskiego przy ul. Kościuszki oraz ośrodka dla uchodźców przy ul. Szykowskiego 1. Z kompletnie niezrozumiałych przyczyn na części oficjalnej nie było nikogo z władz miasta Przemyśla. To spory afront, zwłaszcza dla gości z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wizyta ambasadora Japonii niemal zbiegła się z niezwykle smutną rocznicą 1000 dni wojny w Ukrainie, która została zbrodniczo zaatakowana przez Rosję. A. Kono na własne oczy chciał się przekonać, jakie są efekty realizacji przez przemyski oddział Związku Ukraińców w Polsce projektu w ramach Programu Wsparcia Finansowego dla Projektów Oddolnych (GGP). Projektu w całości finansowanego przez rząd Japonii. Dzięki udzielonemu wsparciu znikła m.in. część barier architektonicznych w Domu Ukraińskim przy ul. Kościuszki oraz w hostelu dla uchodźców wojennych przy ul. Szykowskiego w Przemyślu.

W części oficjalnej wzięli udział m.in.: wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, konsul generalny Ukrainy w Polsce Ołeh Kuc, prezes Związku Ukraińców w Polsce Mirosław Skórka oraz przedstawiciele japońskiego konsulatu w naszym kraju.

Reklama

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun rozmawiał w Domu Ukraińskim z ambasadorem A. Kono podczas zamkniętego spotkania, w czasie, kiedy trwał panel dyskusyjny pod hasłem „Przyszłość pomocy humanitarnej w Polsce”.

***

Wielka szkoda, że na sali podczas części oficjalnej nie było nikogo z władz miasta Przemyśla. Ba, nikogo z przemyskiego magistratu! Ambasador Japonii A. Kono wielokrotnie podkreślał i dziękował właśnie Przemyślowi za jego wielką pomoc i ogrom empatii. Niestety, mówił sobie a muzom...  Za to prezydent miasta Wojciech Bakun miał czas, aby na swoim profilu na Facebooku – niemal w tym samym momencie, kiedy japoński ambasador mówił o nadsańskim grodzie i jego mieszkańcach – pomieścić wpis, wyjaśniający nasz „jedynkowy” temat, który zatytułowaliśmy „Co z tym kolegą dla Raptora?”

Reklama

 

Szersza relacja w papierowym wydaniu ŻP.

 

Sprostowanie

Wyjaśnienie redakcji

Informację skorygowaliśmy jeszcze przed pojawieniem się sprostowania, mimo tego umieszczamy je w artykule.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/11/2024 16:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama