Reklama

Analiza funkcjonowania MZK otworzy drogę do nowych autobusów i bezpłatnej komunikacji?

16/03/2019 18:30

Na terenie miasta za około 35 tys. zł zostanie przeprowadzona analiza funkcjonowania publicznej komunikacji miejskiej. Działanie to ma pozwolić na urealnienie sieci połączeń czy lokalizacji przystanków. Ma być także podstawą do starań miasta o unowocześnienie taboru, a w dalszej perspektywie wprowadzenia darmowej komunikacji.

Działanie MZK to przedmiot wielu sporów i dyskusji – zarówno wśród mieszkańców, jak i reprezentujących ich interesy radnych. Jarosławianie narzekają na brak połączeń lub ich częstotliwość, skarżą się na lokalizację poszczególnych przystanków. W ramach wniosków i interpelacji do ratusza w tych sprawach nader często zwracają się radni, wnioskując o wyjście naprzeciw oczekiwaniom jarosławian w tym względzie. Są to jednak działania doraźnie i nieskoordynowane[paywall] . Ratusz chce rzecz uporządkować i ma zamiar przeprowadzić audyt publicznej komunikacji na terenie gminy miejskiej Jarosław i ewentualne korekty w liczbie i przebiegu kursów oraz lokalizacji przystanków prowadzić w oparciu o wieloaspektową analizę. Na ten cel miasto wyda 35 tysięcy, najpewniej zlecając stworzenie takiego dokumentu podmiotowi zewnętrznemu.

Co istotne, raport taki ma dać większe możliwości w kwestii poprawy jakości usług MZK. –Przede wszystkim chcemy wystartować z wnioskiem o dofinansowanie zakupu nowych autobusów, a do tego celu potrzebujemy odpowiedniej dokumentacji – informuje burmistrz Waldemar Paluch. – Bierzemy także pod uwagę założenia, że w przyszłości chcemy, aby komunikacja miejska na terenie miasta była bezpłatna dla mieszkańców. Do tego też potrzebna jest nam taka analiza – dodaje burmistrz. Na razie niewiele wiadomo o szczegółach tego zamierzenia, oprócz tego, że radni wyasygnowali odpowiednią kwotę w budżecie miasta. Jak audyt przełoży się na jakość miejskiej komunikacji, a przede wszystkim, jak jego wyniki będą się odnosić do potrzeb i ocen mieszkańców miasta, przekonamy się niebawem.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pasazer - niezalogowany 2019-03-16 19:18:35

    Darmowe autobusy ? Smieszne. W styczniu podnieśli cenę biletów i za przejazd 5 km trzeba płacić 3,20 zł. Linia nr2 Jarosław-Pełkinie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wybiorca - niezalogowany 2019-03-17 02:45:13

    podziękuj pisowi za podniesienia akcyzy i innych podatków, jeżeli teraz by nie podnieśli to by w sierpniu podnieśli 2 krotnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    GG - niezalogowany 2019-03-17 07:38:01

    ANALIZA MA KOSZTOWAĆ 35 TYŚ ZŁOTYCHZA COW MZK NIE MA PRACOWNIKÓW NA ETACIENA CZYM MA POLEGAĆ TA   ANALIZATO JEST DOPIERO ŚMIESZNE !!!A  DARMOWE PRZEJAZDY TEŻ SĄ ŚMIESZNE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama