Absolwentka jarosławskiego „Kopernika” Ania Matrejek pokazała, że nie trzeba wyjeżdżać z Jarosławia do większego ośrodka, by sięgnąć po marzenia. Jako jedyna z województwa podkarpackiego znalazła się w ścisłym gronie 25 maturzystów z Polski, którzy osiągnęli najwyższy wynik na egzaminie dojrzałości. Taki sukces pozwoliłby jej na kształcenie w wybranej uczelni na świecie. Ona postawiła na Kraków i Uniwersytet Jagielloński.
Osiągając na maturze rewelacyjne wyniki, mogła – jak niektórzy laureaci 4. edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – wybrać uniwersytet w Oxfordzie, Cambridge czy w Berlinie. Obecność absolwentki „Kopernika” w zacnym gronie 25 najlepszych z najlepszych maturzystów w kraju (na 258 030 zdających egzamin dojrzałości), nagrodzonych przez kapitułę konkursu tytułem „Laureata”, to nie przypadek.– Ania to osoba wszechstronnie uzdolniona, mająca rozliczne pasje. Do jej zainteresowań należą również te dość nietypowe, jak: tenis ziemny, choroby rzadkie, sztuka, w szczególności secesja i impresjonizm, a także wulkany i zjawiska sejsmiczne. Studiując medycynę, ma szansę dołączyć do[paywall] grona wybitnych lekarzy, naukowców, poszukujących sposobów leczenia chorób, wobec których współczesna medycyna jest bezradna – mówi o swojej uczennicy nauczyciel biologii Zbigniew Tabor, który reprezentował I LO w Jarosławiu na prestiżowej gali konkursu w Warszawie, organizowanej przez Fundację „Zawsze warto” we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. To właśnie na tej uroczystości wręczono nagrody absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej zdali maturę i uhonorowano wyróżnieniami przedstawicieli szkół.
Ania to absolwentka klasy matematyczno-biologiczno-chemicznej, której wychowawcą był Marek Skałuba. Jej wyniki maturalne nauczyciele określają mianem „kosmiczne”. Na poziomie podstawowym zdobyła 100 proc. z matematyki, 91 proc. z języka polskiego, 100 proc. z języka angielskiego; a na poziomie rozszerzonym: 100 proc. z matematyki, 95 proc. z biologii, 97 proc. z chemii i 94 proc. z języka angielskiego. Z jej sukcesu dumni są nie tylko pedagodzy, którzy mieli w nim swój udział, ale też rodzice, którzy – uczestnicząc w stołecznej gali – nie kryli wzruszenia. – Gratulując Ani, cieszymy się też, że jako szkoła nie zgubiliśmy talentu i udowodniliśmy, że nie trzeba wyjeżdżać z naszego miasta do Rzeszowa czy Krakowa, aby znaleźć się wśród najlepszych z najlepszych – podsumowuje Zbigniew Tabor z jarosławskiego „Kopernika”.

fot.zbiory własne
Na zdjęciu Ania Matrejek (czwarta od lewej w drugim rzędzie) w gronie najlepszych maturzystów w Polsce. Gala 4. edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Fundację „Zawsze warto”, odbyła się 21 września w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lekarzem rezydentem na którego to szczególnie mocno pluje PISoBOLSZEWICKA dojna zmiana.
Lekarzem rezydentem na którego to szczególnie mocno pluje PISoBOLSZEWICKA dojna zmiana.