Reklama

Anna Brzyska na mistrzostwach świata

W szwedzkim Helsinborgu odbyły się mistrzostwa świata juniorów i kadetów. W reprezentacji Polski wystąpiła wychowanka Parafialnego Klubu Sportowego Kolping Jarosław Anna Brzyska.

Start młodych Polek i Polaków był znakomity, bo w doborowej stawce przywieźli do domu srebrne medale drużynowe (juniorzy i kadecie; w finale obie drużyny przegrały z Chinami) i w grze podwójnej kadetek. Wśród medalistek jarosławianki tym razem nie było, ale już sam start w Szwecji jest kolejnym wielkim sukcesem A. Brzyskiej. Przypomnijmy tylko, że w zeszłorocznych mistrzostwach świata, które rozegrane zostały w słoweńskiej Novej Goricy, Anna w parze z Zuzanną Wielgos zostały brązowymi medalistkami w grze deblowej juniorek.

A. Brzyska wystąpiła w Helsinborgu we wszystkich możliwych konkurencjach. Do gry pojedynczej zakwalifikowała się dzięki rankingowi ITTF, w którym zajmowała przed turniejem 54. miejsce na świecie.

Reklama

Zawody juniorskie rozpoczęły się od turnieju drużynowego, w którym wystąpiło 16 najlepszych ekip na świecie. Rywalkami reprezentacji Polski były młode Brazylijki. Niestety, mimo heroicznej walce Polski musiały uznać wyższość przeciwniczek, przegrywając w 1/8 finału 2:3. Anna rozegrała dwa spotkania. Najpierw, na rozpoczęcie pojedynku uległa Victorii Strassburger 2:3 (12:10, 5:11, 11:9, 5:11, 9:11), a potem, pokonując Giulię Takahashi 3:2 (13:11, 11:5, 11:13, 5:11, 11:8) doprowadziła do remisu 2:2. W ostatniej potyczce Katarzyna Rajkowska przegrała z wspomnianą V. Strassburger 2:3.

W grze podwójnej A. Brzyska wystąpiła w parze z Belgijką Lilou Massart. W 1/8 finału musiały uznać wyższość duetu Yoo Yerin/Park Gahyeon (Korea Płd.), późniejszych brązowych medalistek debla, przegrywając 0:3 (5:11, 1:11, 10:12). W grze mieszanej Anna zagrała z Miłoszem Redzimskim, 18. juniorem w rankingu ITTF na świecie. Pewnie można było liczyć na więcej od tej pary, ale taki jest sport. Polski mikst zakończył zmagania na 1/32 finału, gdzie przegrał z parą Andre Bertelsmeier/Mia Griesel (Niemcy) 0:3.

Reklama

Wreszcie w grze pojedynczej pierwszą rywalką A. Brzyskiej była Francuzka Charlotte Lutz. Anna mierzyła się z nią wielokrotnie, częściej wychodząc w glorii triumfatorki. Tym razem było inaczej. Przegrała 2:4 (11:9, 8:11, 11:8, 6:11, 4:11, 3:11).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/12/2024 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama