Reklama

Apel do właścicieli ogródków: nie palcie odpadów

07/06/2021 07:17

– Sezon działkowy w pełni, prace ogrodowe idą pełną parą, więc jak co roku wraca problem spalania odpadów. Dotyczy wielu ogródków działkowych w mieście.

– Zdarza się, że ludzie palą na działach jakieś suche pozostałości po przycinkach drzew czy inne odpadki. A to z kolei powoduje powstawania nadmiernej ilości dymu i uciążliwego zapachu spalenizny. Ludzie mają prawo bronić się przed nadmiernym swądem i dymem z ogniska. Jeśli przedostaje się on na ulicę i ogranicza widoczność, można nawet interweniować w straży miejskiej. Po to są śmietniki na działkach, by z nich korzystać. Przecież szkodzimy też sami sobie, wrzucając wszystko do ogniska – kończy mieszkaniec.


mieszkaniec
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-06-07 08:45:50

    Z choinki się urwał.Ogródki działkowe widział i to z daleka.Owszem w ogródkach sie pali i nie śmiecie jak w miejskich kopciuchach ale produkty organiczne najczęściej gałęzie.A śmieci w ogrodkach już nie pala i to od trzech pokoleń.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    widzę wiem - niezalogowany 2021-08-13 17:47:13

    Tadeusz wajchę przełóż bo Ambroży nie przełoży. Palenie tzw. organiczynych gówienek działkowców nie jest wcale zdrowsze od miejskich kopciuchów w ogóle palenie to syf ale jak te organiczne związki wchodzą w atmosferę to mamy kwaśne deszcze o wiele za wcześnie niż to się dzieje po odpaleniu pieców wtedy większość ludzi siedzi w domach bo chłodniej itp. a jak zaczyna się smrodzić kiedy to jeszcze można spacerować cieszyć się słońcem, ciepłem to wtedy wkraczają do akcji działkowicze z gradobicia i palą swe gówienka na potęgę smrodzi po całych okolicach idź się przejdź w rejony działek pospaceruj i DELEKTUJ SIE GÓWNIANYM POWIETRZEM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    olagola_813 2021-08-16 13:55:02

    Właśnie nie jestem pewna, ale chyba nawet palenie liści jest już zabronione.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama