Reklama

Apel o montaż progów zwalniających przy Glazera i Świętego Jana

Radny Maciej Kamiński (PiS) złożył do prezydenta miasta Roberta Chomy interpelację dotyczącą zamontowania urządzeń zwalniających na ulicy Glazera i św. Jana w Przemyślu.

Chodzi o montaż popularnych progów zwalniających w dwóch miejscach: na ulicy Glazera przed jednym z przejść dla pieszych, na odcinku od ulicy Glazera 1 do Glazera 25 oraz na ulicy św. Jana, przed jednym z dwóch przejść dla pieszych, które położone są niedaleko SP 4 i kościoła oo. Salezjanów.

– Mieszkańcy po raz kolejny zwracają uwagę na fakt, że jest dość duży ruch na tych ulicach w ostatnim czasie i na zbyt szybko jadące samochody. W poprzednich latach podejmowaliśmy wspólnie próby interwencji, aby wreszcie zamontować progi zwalniające, ale te nie kwalifikowały się wówczas w tych miejscach. Jednak w ostatnim czasie, co wynika z wiedzy i mieszkańców, i mojej, pojawiła się możliwość montażu innych urządzeń, które spełniają normy położenia ich w tym miejscu – powiedział M. Kamiński.
W przemyskim magistracie usłyszeliśmy, że interpelacja radnego Kamińskiego wpłynęła do urzędu 1 czerwca i że jeszcze nie otrzymał na nią odpowiedzi.


Do następnej tragedii, panowie!
Pół roku minęło od tragicznej śmierci pod kołami samochodu mieszkanki powiatu jarosławskiego na ulicy św. Jana. Kilka tygodni po tym zdarzeniu trwały dyskusje, co zrobić, by poprawić bezpieczeństwo w tamtym miejscu. Padały różne propozycje. Tradycyjnie nie zrobiono nic. Piesi chcący przejść przez jezdnię, zmuszeni są nieraz biec, by nie zostać potrąconym przez kierowców. Dzieci i młodzież, chcące przejść przez przejście na wysokości kościoła oo. Salezjanów, czekają czasami wiele minut, by ktoś zechciał się zatrzymać. Władze miasta przez pół roku nie znalazły czasu, aby problem rozwiązać. Wycięto jedynie kilka gałęzi drzew i... posprzątano znicze, które zrozpaczona rodzina złożyła w miejscu tragedii. Do tej pory nie udało się nawet przemalować przejść dla pieszych i znaków poziomych na jezdni. Do następnej tragedii, panowie!
Mariusz GODOS


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wyborca - niezalogowany 2015-06-13 21:35:10

    a kiedy radny Kamiński zajmie się niebezpiecznym miejscem na ul Glazera koło sklepu koszyk i to nie z powodu szybkości jadacych pojazdow ale stojacych czasami ze trudno bezpiecznie przejecha???A tak naprawdę czy da się szybko jechać po tak nierównej drodze ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    qtom - niezalogowany 2015-06-14 12:38:12

    Progi na wasze nogi. Jestem szczęśliwy że już nie mieszkam w tym strasznym mieście gdzie tylko brud smród i bied. Zostało już was tylko 50 tys a będzie jeszcze mniej. zamiast szukać inwestorów to szukacie taniej sensacji w progach. Macie swój PiS który zamiast pomóc biednym to chce budować kolejny wybój na wyboistej ulicy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    juse - niezalogowany 2015-06-14 12:43:53

    pewnie wyjechałeś do Anglii i robisz kasę na zmywaku wmawiając innym, że Ci dobrze....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama