Radny Maciej Kamiński (PiS) złożył do prezydenta miasta Roberta Chomy interpelację dotyczącą zamontowania urządzeń zwalniających na ulicy Glazera i św. Jana w Przemyślu.
Chodzi o montaż popularnych progów zwalniających w dwóch miejscach: na ulicy Glazera przed jednym z przejść dla pieszych, na odcinku od ulicy Glazera 1 do Glazera 25 oraz na ulicy św. Jana, przed jednym z dwóch przejść dla pieszych, które położone są niedaleko SP 4 i kościoła oo. Salezjanów.– Mieszkańcy po raz kolejny zwracają uwagę na fakt, że jest dość duży ruch na tych ulicach w ostatnim czasie i na zbyt szybko jadące samochody. W poprzednich latach podejmowaliśmy wspólnie próby interwencji, aby wreszcie zamontować progi zwalniające, ale te nie kwalifikowały się wówczas w tych miejscach. Jednak w ostatnim czasie, co wynika z wiedzy i mieszkańców, i mojej, pojawiła się możliwość montażu innych urządzeń, które spełniają normy położenia ich w tym miejscu – powiedział M. Kamiński.
W przemyskim magistracie usłyszeliśmy, że interpelacja radnego Kamińskiego wpłynęła do urzędu 1 czerwca i że jeszcze nie otrzymał na nią odpowiedzi.
Do następnej tragedii, panowie!
Pół roku minęło od tragicznej śmierci pod kołami samochodu mieszkanki powiatu jarosławskiego na ulicy św. Jana. Kilka tygodni po tym zdarzeniu trwały dyskusje, co zrobić, by poprawić bezpieczeństwo w tamtym miejscu. Padały różne propozycje. Tradycyjnie nie zrobiono nic. Piesi chcący przejść przez jezdnię, zmuszeni są nieraz biec, by nie zostać potrąconym przez kierowców. Dzieci i młodzież, chcące przejść przez przejście na wysokości kościoła oo. Salezjanów, czekają czasami wiele minut, by ktoś zechciał się zatrzymać. Władze miasta przez pół roku nie znalazły czasu, aby problem rozwiązać. Wycięto jedynie kilka gałęzi drzew i... posprzątano znicze, które zrozpaczona rodzina złożyła w miejscu tragedii. Do tej pory nie udało się nawet przemalować przejść dla pieszych i znaków poziomych na jezdni. Do następnej tragedii, panowie!
Mariusz GODOS
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a kiedy radny Kamiński zajmie się niebezpiecznym miejscem na ul Glazera koło sklepu koszyk i to nie z powodu szybkości jadacych pojazdow ale stojacych czasami ze trudno bezpiecznie przejecha???A tak naprawdę czy da się szybko jechać po tak nierównej drodze ???
Progi na wasze nogi. Jestem szczęśliwy że już nie mieszkam w tym strasznym mieście gdzie tylko brud smród i bied. Zostało już was tylko 50 tys a będzie jeszcze mniej. zamiast szukać inwestorów to szukacie taniej sensacji w progach. Macie swój PiS który zamiast pomóc biednym to chce budować kolejny wybój na wyboistej ulicy.
pewnie wyjechałeś do Anglii i robisz kasę na zmywaku wmawiając innym, że Ci dobrze....
Pocieszenie dla twojego małego rozumku jestem w Polsce wystarczy sprawdzić IP zanim coś mądrego znów napiszesz
Radny Kaminski patrzy tylko jak wypaść dobrze z telefonem przy uchu a moze ktoś się ocknie i zlikwiduje przejście na łuku ulicy Glazera w stronę Sikorskiego obok Piotrusia cud że jeszcze nikt nie zabił tam dzieciaków bo te chodzą jak osły
Radny ze wszystkim biega do gazety,nie słowa a czyny pisiaku
Szykuje się duża inwestycja w mieście.PIS wie jak rządzić.
Przez ulicę Glazera kierowcy pędzą jak idioci nie zwalniając przed żadnym z przejść, a te usytuowane są w idiotycznych miejscach. Jedno w pobliżu zakrętu, a drugie tam, gdzie pseudo-kierowcy prują pełną parą. Logiczne wydaje się umieszczenie przy tej ulicy progów zwłaszcza, że jest to droga prowadząca przez osiedle i korzysta z niej mnóstwo dzieci przechodząc np. z punktowców na place zabaw czy boisko.
Na glazera sa takie dziury, ze progow nie trzeba
To może lepiej kolejne światła? Chyba urządzenia zwalniające będą najlepsze, biorąc pod uwagę szkołę i niebezpieczeństwo.
a kiedy radny Kamiński zajmie się niebezpiecznym miejscem na ul Glazera koło sklepu koszyk i to nie z powodu szybkości jadacych pojazdow ale stojacych czasami ze trudno bezpiecznie przejecha???A tak naprawdę czy da się szybko jechać po tak nierównej drodze ???
Progi na wasze nogi. Jestem szczęśliwy że już nie mieszkam w tym strasznym mieście gdzie tylko brud smród i bied. Zostało już was tylko 50 tys a będzie jeszcze mniej. zamiast szukać inwestorów to szukacie taniej sensacji w progach. Macie swój PiS który zamiast pomóc biednym to chce budować kolejny wybój na wyboistej ulicy.
pewnie wyjechałeś do Anglii i robisz kasę na zmywaku wmawiając innym, że Ci dobrze....