22 lutego br. władze gminy Fredropol podpisały ze spółką „Pro-Arch-2” z Tychów umowę na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej, która jest forpocztą do przygotowania dokumentacji technicznej i ogłoszenia przetargu na budowę. 1 czerwca br. koncepcja została przedstawiona podczas sesji Rady Gminy Fredropol. Spodobała się wszystkim i została jednogłośnie przyjęta. Wójt gminy dostał od radnych zielone światło na przygotowanie kolejnych etapów przyszłej inwestycji.
Aquapark na powstać w centrum Fredropola, na działce obok szkoły podstawowej, hali sportowej i kompleksu boisk orlik. Dla większej funkcjonalności planowanego obiektu władze gminy zamierzają wykorzystać i przystosować niewykorzystane do tej pory pomieszczenia w szkole podstawowej i hali sportowej.
Na wspomnianej działce są już fundamenty, na których miał powstać dom nauczyciela. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale fundamenty pozostały. Powstający budynek krytej pływalni – jak powiedział nam trzy miesiące temu wójt M. Śnieżek – ma być[paywall] tak zwanym budynkiem pasywnym, czyli takim, gdzie byłyby zastosowane wszelkiego rodzaju źródła energii odnawialnej. Od fotowoltaiki, poprzez pompy ciepła, po solary. I to potwierdziła wspomniana koncepcja.
Według niej ma powstać m.in.: ponad 16-metrowy wewnętrzny basen pływacki z podnoszonym dnem. Dwie zjeżdżalnie wodne (60- i 80-metrowa), wanna hamowna, brodzik dla dzieci, jacuzzi, gejzery wodne, bicze wodne, rwąca rzeka, leżanka z masażem powietrznym, miejsca do masażu podwodnego i ściennego, huśtawka wodna oraz basen zewnętrzny.
Koncepcja wskazała, że łączny koszt przedsięwzięcia to ok. 25 mln zł. Wójt gminy M. Śnieżek przewidywał, że całość zamknie się w granicach 20 mln zł.
– Mając gotową koncepcję, możemy zacząć starać się o dofinansowanie z kilku programów unijnych czy rządowych. Sesja przebiegła po naszej myśli. Radni byli zadowoleni. Choć według koncepcji koszty są większe niż pierwotnie przewidywałem. Jednak z tym się liczyłem. Myślę, że kilka milionów uszczkniemy z tego. Finalnie całość może zamknąć się kwotą około 20 milionów złotych – przewiduje wójt gminy Fredropol M. Śnieżek.
– Chcę zdobyć połowę pieniędzy z dotacji. Myślę, że to się uda. A kto wie, czy nie siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt procent. Gdybym chciał to zrobić na szybko, zaciągnąłbym kredyt i w półtora roku całość byłaby gotowa. Ale nie tędy droga. Nigdy czegoś takiego nie zrobię. Jeśli mam złotówkę, drugą muszę zdobyć, a chciałbym mieć trzy, cztery. Dziesięć milionów złotych będziemy mieć zabezpieczone ze środków własnych, ale jedno mogę obiecać: powstanie tego obiektu nie zahamuje rozwoju gminy w innych sferach – zapewnił M. Śnieżek.
– Za kilka dni wniosę zapytanie ofertowe na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową wraz ze wszelkimi możliwymi pozwoleniami na budowę. Pieniądze na to zostały zabezpieczone w gminnym budżecie. Liczę, że w ciągu ośmiu, dziewięciu miesięcy wszystko będzie gotowe. A mając to, w okolicach maja, czerwca przyszłego roku, moglibyśmy rozpocząć inwestycję – stwierdził wójt gminy Fredropol.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Coś czuję że pan wójt wyląduje wkrótce w jakiejś spółce skarbu państwa.
Na budowę wygra przetarg spółka zoo i jego małpy
A może by tak najpierw wójt zajął się ściekami w gminie, a nie że się pompuje do młodowickiego potoku.
co za idiota na tej wsi aquapark buduje ? dawać to na przemyśl
W Uniejowie dało rady ????? To dlaczego nie we Fredropolu ???? W Ustrzykach dało rady ????
Kacper, dobry pomysł, ja chce i ludzie chcą.Ale jak to mają zrobić?Sami mają sobie wybudować?
Zostawić, chce dokładać niech dokłada. Widać we Fredropolu nie mają większych problemów .
Jadąc w kierunku Fredropola przez Hermanowice i przyległe miejscowości można oglądać dzikie stepy przy drodze trawa na ponad jeden metr i droga brak widoczności bezpańskie tereny że aż wstyd zero reakcji żadnych służb porządkowych
https://www.money.pl/gospodarka/gigantyczny-dlug-polski-caly-czas-rosnie-6649189663185824a.html///
Dla ciekawych bliskości z naturą pomiędzy miejscowościami Hermanowice a Kupiatycze można spotkać różne zwierzęta jerzyki ,lisy ,sarny nocą nawet dzika niewykluczony i wilk itp gady może to część jakiegoś aquaparku czy też rezerwat brakuje tylko znaków ograniczających prędkość tak dla zachowania bezpieczeństwa przy zwiedzaniu
Stosują nową metodę nie koszą żeby zimą nie zawiewało drogi od oszczędności po covidowe
Tjaktoj sie popsiuł kosić tjawy nie bedzie lejon dług ma wylembane na to
Tu na razie jest ściernisko ale będzie San Francisco ????????????
raczej brodzik, podobny przy Sanockiej się znajduje, Fredropol przy budzecie ok.30milionów to stawiki może wykopać ..
we fredropolu, we! Litości
Kwiaty W włosach, potargał wiatr
Coś czuję że pan wójt wyląduje wkrótce w jakiejś spółce skarbu państwa.