Reklama

Aromatyczny wieczór z muzyką

02/05/2015 11:50

W sobotę, 25 kwietnia, w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się koncert z udziałem sopranistek Natalii Cieślachowskiej i Jadwigi Kot, którym akompaniował Jakub Międlar. Melomani usłyszeli tego wieczoru m.in. utwory Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georgea Friderica Haendela czy Stanisława Moniuszki.

Imprezę poprowadził Jacek Ścibor. Koncert rozpoczął chopinowski utwór Życzenie, wykonany przez Jadwigę Kot. Natalia Cieślachowska zaprezentowała z kolei przepiękny utwór M. Karłowicza, zatytułowany Zasmuconej. Obie panie wystąpiły również w duecie. Przypomniano też wiele innych utworów, choćby Sikoreczka świergoli F. Nowowiejskiego czy Duet Kwiatów z opery Lakmé Leo Delibesa.

Prowadzący przybliżał publiczności wykonywane utwory, a na sali unosił się aromat świeżo parzonej kawy, serwowanej przez Restaurację Trattoria. Był to pierwszy koncert muzyki poważnej w takiej formie. Półtoragodzinne spotkanie z muzyką zgromadziło liczną, bo ponad 100-osobową widownię. Z pewnością przyczynił się do tego ciekawy, wiosenny, lekki repertuar i artyści związani z Jarosławiem, Przemyślem i Rzeszowem, którzy występują także na arenie międzynarodowej.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości