Czy 750 zł miesięcznie to dużo czy mało? Dla Artura Brody z Orłów – fortuna. Z powodu choroby mężczyzna został bez środków do życia, a koszt leczenia i rehabilitacji szacuje na ok. 750 zł miesięcznie.
Artur Broda ma obecnie 48 lat. Do 2005 r. był zdrowym człowiekiem. Wtedy zdiagnozowano u niego cukrzycę. – Początkowo leczono mnie na żołądek, potem się okazało, że to cukrzyca. Praktycznie co roku byłem w szpitalu, pojawiały się powikłania i dochodziły następne choroby – opowiada.
Od 12 lat zmaga się z przewlekłym zapaleniem trzustki, cierpi również na polineuropatię cukrzycową, zaburzenia krążenia mózgowego, zanik mięśni, a także zespół stopy cukrzycowej. Blisko rok temu zdiagnozowano u niego chorobę przełyku nazywaną przełykiem Barreta, a niedawno doszło podejrzenie boreliozy.
W listopadzie 2016 roku konieczna była amputacja palca u prawej stopy. Z powodu cukrzycy rana nie chce się zagoić, a stopa przedstawia makabryczny widok. W wyniku obumierania tkanek pan Artur traci część stopy, zmagając się w codziennym życiu z paraliżującym bólem. Jeżeli szybko nie rozpocznie terapii, grozi mu amputacja nogi. Jedynym ratunkiem jest seria specjalistycznych zabiegów krioterapii, a każdy z nich to wydatek rzędu 150 – 200 zł. Codziennie należy stosować także opatrunki z dodatkiem srebra. Jedna paczka kosztuje ok. 200 zł i wystarcza na 20 dni.
Z powodu choroby pan Artur długo przebywał na zwolnieniu lekarskim. W lipcu 2017 r. ZUS stwierdził, że mężczyzna jest całkowicie niezdolny do pracy do końca 2018 r., jednocześnie nie przyznając mu ani złotówki jakiegokolwiek świadczenia. – Od tego momentu jestem bez grosza – mówi.
– Nie mam ani na rehabilitację, ani na wykup recept. Żona zarabia najniższą krajową, mamy dwójkę dzieci – opowiada. – Chciałem wrócić do pracy, firma mnie nie zwolniła. A ZUS stwierdził, że jestem niezdolny do pracy, ale mam się sam utrzymać. Nie wiadomo jak – podkreśla.
Pan Artur złożył wniosek o przyznanie mu renty z tytułu niezdolności do pracy w drodze wyjątku, jednak ZUS odmówił jej przyznania. Wymiana pism trwa do tej pory. Instytucja twierdzi, że mężczyzna ma za mało lat pracy.
A. Broda kupuje więc tylko najtańsze leki, a co miesiąc potrzeba ok. 750 zł. Dla jednych może to niewielka suma, dla człowieka bez pracy i żadnych świadczeń – fortuna. Poza tym potrzebne jest urządzenie do rehabilitacji, nazywane potocznie kajakarzem. Ze względu na polineuropatię mężczyzna potrzebuje bowiem intensywnej rehabilitacji. Ze względu na koszty nie ma szans na jej prowadzenie. Taki sprzęt to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.
– Moim największym pragnieniem jest możliwość pójścia na spacer bez cierpienia pojawiającego się wraz z każdym postawionym krokiem. Chciałbym także wrócić do pracy, daje mi ona bowiem ogromną satysfakcję – mówi pan Artur.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>Artura Brody z Orłów<<Po jakiemu to jest Redakcja???Dalej nic nie nauczyliście się.Artur Broda z Orłów - pisze się po polsku!
Może zapomnieli dopisac- Słowa Artura Brody...
Chłopie ratuj się !!!SKĄD SIE BIERZE CUKRZYCA - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.CO - COFANIE CUKRZYCY W 30 DNIPOKONAJ CUKRZYCĘ Z DOKTOREM BARNARDEM - CENEO.PL
NIE DAJ ZAROBIĆ LEKARZOM - HARMONICA.PL
WEGETRAINIZM A CZŁOWIECZEŃSTWO - RYSZARD-MATUSZEWSKI.COM
YOUTUBE.COM - DR EWA DĄBROWSKA - WYKŁAD CO JEŚĆ JAK ŻYĆ
YOUTUBE.COM - WYKŁAD CUKRZYCA CICHY ZABÓJCA - JAK GO POKONAĆ? TYDZIEŃ WEGETARIANIZMU
YOUTUBE.COM - DLACZEGO ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENU [INSPIRUJĄCY WYKŁAD KTÓRY ODMIENI TWOJE ŻYCIE]
YOUTUBE.COM - ŻYWIENIE TERAPEUTYCZNE - SZEFIREK POWRACA
W wieku 35 lat zdiagnozowano cukrzycę ale leczono na żołądek, potem okazało się, że to cukrzyca i wiele innych chorób. Skądś to wszystko się wzięło. Ja tu widzę błędy medyczne.No i tradycyjnie:>>Panu Arturowi można pomóc, wpłacając pieniądze na konto...<<- sorry - żebranina bo Państwa w XXI wieku nie stać na leczenie człowieka???!!!Na grzyba w Toruniu są miliony, na różne Sadurskie itp. są miliony itp. ale na leki i leczenie normalnych ludzi, na zdrowie nie ma?!I My ich jeszcze popieramy?!Paranoja jakaś.
Biedny schorowany mięsojad, jednakowoż, jak mu pomóc, jeżeli usunięto wszystkie moje wpisy ?!?!?!?!?!?! Kaplica totalna !!!
Taki biedny ojojoj pije całe życie praca sie nie schanbil...ciekawe dlaczego nie leczona choroba jak zdiagnozowana...najlepiej teraz robić siebie kozla ofiarnego...zal żenada teraz ludzie naiwni niech dadza rente i pomagaja....a cale zycie gdzie był...
On ma 48 lat to gdzie on pracował przez te wszystkie lata że ZUS stwierdził że ma za mało przepracowanych lat?...jeżeli ktoś człowieka nie zna to może to żałować...Ale prawda jest taka że sam sobie chyba zapracował na te wszystkie choroby które ma
Ja pier...On ma chyba wszystkie choroby...
Synek sie rozbija na zmiane samochodami dlaczego nie pomaga ojcu .?
Wesprzyjmy wszystkie trzy auta bo synek nie ma na paliwo.! Brawo zurawica wita .
Każdego moze to spotkać. Choroba nie wybiera a ludzie piszą takie glupoty
Podly jest ten sasiad ale i on zawsze nie bedzie zdrowy .
Wstretni ludziska tu pisza takie rzeczy .
Tak czytam komentarze i widzę że ludzie są bez serca tylko żeby nam było dobrze. Jeżeli ktoś niechce pomagać to niech nie pisze o drugiej osobie tak źle. Pamietajcie ze każdego może to spotkać. Pisze jako osoba całkiem obca
>>Artura Brody z Orłów<<Po jakiemu to jest Redakcja???Dalej nic nie nauczyliście się.Artur Broda z Orłów - pisze się po polsku!
Może zapomnieli dopisac- Słowa Artura Brody...
Chłopie ratuj się !!!SKĄD SIE BIERZE CUKRZYCA - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.CO - COFANIE CUKRZYCY W 30 DNIPOKONAJ CUKRZYCĘ Z DOKTOREM BARNARDEM - CENEO.PL