29 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia dla Przemyśla Regia Civitas – ugrupowania, z którego wywodzi się prezydent miasta Robert Choma i ugrupowania, które w przemyskiej radzie miasta jest trzecią siłą.
Przez trzy lata prezesem zarządu stowarzyszenia był Artur Komorowski, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla. Podczas walnego zebrania został wybrany na kolejną kadencję. W skład zarządu weszli: Mariusz Zamirski (dyrektor II LO w Przemyślu), Kamil Niklewicz (prezes PARR), Marcin Kozłowski (nauczyciel w Gimnazjum nr 3), Kazimierz Stec (prezes MPEC), Bogusław Klisowski (dyrektor Gimnazjum nr 1), Stanisław Karszyń (dyrektor MDK)[paywall]. Komisję rewizyjną stworzyli: Konrad Kotuła, Ryszard Piejko i Henryka Kaszycka-Paniw.
Regia Civitas (czyli Królewskie Miasto) to stowarzyszenie stawiające sobie wiele celów. Na oficjalnej stronie internetowej wymienionych jest aż 25 pozycji. To m.in.: popularyzacja i promocja miasta Przemyśla i ziemi przemyskiej, ich historii, tradycji, kultury i sztuki, podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, wspieranie rozwoju regionalnego oraz wspólnot społeczności lokalnych, dbałość o intelektualny, duchowy, fizyczny oraz materialny rozwój mieszkańców Przemyśla i ziemi przemyskiej, wspieranie edukacyjnej, społecznej i zawodowej aktywności mieszkańców Przemyśla i okolic, podejmowanie działań na rzecz ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, wparcia osób niepełnosprawnych w różnym wieku i o różnych schorzeniach, upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej, prawach i obowiązkach obywateli czy podejmowanie współpracy z kościołami i związkami wyznaniowymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja nie wiem ale mam poważne wątpliwości i coś mi się wydaje, że cała ta "Civitas" powinna zostać zdelegalizowana a przynajmniej ukarana jakąś solidną grzywną za prawdopodobne łamanie art. 1, 3, 4, 5, 10, Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim.
Ale nowości , ależ zaskoczenie , sami kolesie z urzędów i spółek miejskich. Królewskie miasto - wieś w pigułce.
Miastu Przemyśl przyprawiono "gombrowiczowską gębę"https://www.youtube.com/watch?v=GquI_VYxZPQ
Ja nie wiem ale mam poważne wątpliwości i coś mi się wydaje, że cała ta "Civitas" powinna zostać zdelegalizowana a przynajmniej ukarana jakąś solidną grzywną za prawdopodobne łamanie art. 1, 3, 4, 5, 10, Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim.
Ale nowości , ależ zaskoczenie , sami kolesie z urzędów i spółek miejskich. Królewskie miasto - wieś w pigułce.
Miastu Przemyśl przyprawiono "gombrowiczowską gębę"https://www.youtube.com/watch?v=GquI_VYxZPQ