Reklama

Artur Komorowski ponownie prezesem Regii Civitas

29 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia dla Przemyśla Regia Civitas – ugrupowania, z którego wywodzi się prezydent miasta Robert Choma i ugrupowania, które w przemyskiej radzie miasta jest trzecią siłą.

Przez trzy lata prezesem zarządu stowarzyszenia był Artur Komorowski, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla. Podczas walnego zebrania został wybrany na kolejną kadencję. W skład zarządu weszli: Mariusz Zamirski (dyrektor II LO w Przemyślu), Kamil Niklewicz (prezes PARR), Marcin Kozłowski (nauczyciel w Gimnazjum nr 3), Kazimierz Stec (prezes MPEC), Bogusław Klisowski (dyrektor Gimnazjum nr 1), Stanisław Karszyń (dyrektor MDK)[paywall]. Komisję rewizyjną stworzyli: Konrad Kotuła, Ryszard Piejko i Henryka Kaszycka-Paniw.

Regia Civitas (czyli Królewskie Miasto) to stowarzyszenie stawiające sobie wiele celów. Na oficjalnej stronie internetowej wymienionych jest aż 25 pozycji. To m.in.: popularyzacja i promocja miasta Przemyśla i ziemi przemyskiej, ich historii, tradycji, kultury i sztuki, podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, wspieranie rozwoju regionalnego oraz wspólnot społeczności lokalnych, dbałość o intelektualny, duchowy, fizyczny oraz materialny rozwój mieszkańców Przemyśla i ziemi przemyskiej, wspieranie edukacyjnej, społecznej i zawodowej aktywności mieszkańców Przemyśla i okolic, podejmowanie działań na rzecz ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, wparcia osób niepełnosprawnych w różnym wieku i o różnych schorzeniach, upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej, prawach i obowiązkach obywateli czy podejmowanie współpracy z kościołami i związkami wyznaniowymi.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2017-07-03 20:55:35

    Ja nie wiem ale mam poważne wątpliwości i coś mi się wydaje, że cała ta "Civitas" powinna zostać zdelegalizowana a przynajmniej ukarana jakąś solidną grzywną za prawdopodobne łamanie art. 1, 3, 4, 5, 10, Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obserwator - niezalogowany 2017-07-03 23:40:15

    Ale nowości , ależ zaskoczenie , sami kolesie z urzędów i spółek miejskich.  Królewskie miasto - wieś w pigułce.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2017-07-04 15:57:06

    Miastu Przemyśl przyprawiono "gombrowiczowską gębę"https://www.youtube.com/watch?v=GquI_VYxZPQ

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama