Reklama

Aukcja Wielkiej Galerii Artystycznej przyniosła ponad 8 tys. zł

22/12/2015 08:06

Już po raz 17. w Klubie „Kotłownia” w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu zebrali się chętni do nabycia prac miejscowych plastyków, pasjonatów różnego rodzaju twórczości artystycznej oraz uczniów jarosławskich szkół. Podczas aukcji przeprowadzonej 10 grudnia licytowano 23 wybrane dzieła. Udało się zebrać 8 015 zł. Te pieniądze trafią do potrzebujących.

Siedem swoich obrazów przekazał na licytację Zbigniew Petru, najstarszy 92-letni darczyńca, który malarstwem zajmuje się od 14 roku życia. Jedna z jego akwarel została sprzedana za najwyższą kwotę 800 zł.

Pomysłodawcą stworzenia galerii i przedświątecznych aukcji był Tomasz Kulesza, dzisiaj wicedyrektor ZSO. Tegoroczne wydanie zorganizował wspólnie z Adamem Kroczkiem, dyrektorem szkoły i przy współpracy z burmistrzem i Rotary Club Jarosław. Wielką Galerię Artystyczną uatrakcyjnił artystyczny występ uczniów.

Reklama


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama