186 kartek wielkanocnych nadesłali mieszkańcy Jarosławia na IV edycję „Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem miasta Jarosławia – Wielkanoc 2018”. Spośród nich komisja konkursowa wytypowała 12, a w ubiegły czwartek, 15 marca, w sali narad ratusza burmistrz Waldemar Paluch wręczył nagrody laureatom.
Zwycięzcy otrzymali upominki rzeczowe, bilety do kina oraz pakiety ekologiczne. Najmłodszych cieszyły chyba najbardziej łakocie dołączone do nagród, w tym świąteczne pierniki przygotowane przez lokalnego producenta. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatki I miejsca w kategorii mieszkaniec – Izbeli Krygowskiej – będzie zamieszczenie jej projektu na okładce najbliższego numeru Kalejdoskopu Jarosławskiego. Zwyczajem lat ubiegłych zwycięzcy otrzymali także pakiet wydrukowanych na podstawie ich projektów kartek wielkanocnych.
Zgodnie z ideą konkursu najlepsze prace zostały opracowane drukarsko i stały się pocztówkami, jakie z okazji świąt Urząd Miasta Jarosławia wysyła do swoich partnerów, okolicznych samorządów, placówek oświatowych, instytucji i stowarzyszeń. W tym roku wszystkie prace zostały przekazane organizatorom „Jarosławskich Pól Nadziei”. Wolontariusze będą je kolportować na terenie miasta, a dochód z akcji zostanie przekazany jarosławskiemu Hospicjum im. św. Jana Pawła II.

fot.Bartłomiej Pacek
Wyróżniono 12 prac. Najlepsze zostały opracowane drukarsko i stały się pocztówkami, jakie z okazji świąt wysyłał Urząd Miasta Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze