Reklama

Babice też się chwalą serduszkiem: – Nakrętki zbieramy od lat!

Moda na pomaganie poprzez zbieranie plastikowych nakrętek ogarnęła niemal cały region. W poszczególnych miejscowościach jak grzyby po deszczu pojawiają się serduszka służące do gromadzenia zatyczek, które po sprzedaży zamieniają się w pieniądze, będące wsparciem dla potrzebujących funduszy na leczenie czy rehabilitację. Do Babic taka inicjatywa dotarła jeszcze pod koniec ubiegłego roku, ale dotąd się nią nie chwalili. Teraz zdecydowali się poinformować świat, że i u nich stoi czerwone serduszko.

W Szkole Podstawowej w Babicach zbiórka plastikowych nakrętek trwa praktycznie przez cały rok i  to od wielu lat. Tyle że wcześniej nie mieli w miejscowości specjalnego pojemnika, do którego można wrzucać uzbierane zatyczki. Dlatego szkolny wolontariat zainicjował w zeszłym roku zbiórkę pod hasłem „Zakręcone serducha”. Chodziło o zgromadzenie funduszy na zakup pojemnika na nakrętki.

– Zależało nam, aby[paywall] postawić go w ogólnodostępnym miejscu w Babicach i kontynuować akcję zbiórki nakrętek, która w naszej szkole trwa od wielu już lat. Zorganizowaliśmy dodatkowo zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl, akcja ruszyła w drugiej połowie września ubiegłego roku. Bardzo miłym zaskoczeniem był fakt, że całą potrzebną kwotę uzbieraliśmy w niespełna dwa tygodnie od jej uruchomienia – przedstawia szczegóły pedagog szkolny i logopeda Zofia Piwowar, opiekunka szkolnego wolontariatu.

Na początku października pojemnik został dostarczony na szkolny plac, ale z jego umiejscowieniem postanowiono poczekać do momentu powrotu uczniów do szkół.

– Zależało nam, aby na symbolicznym otwarciu zbiórki nakrętek do pojemnika byli nasi uczniowie i wspaniali darczyńcy, bez których akcja nie doszłaby do skutku. Jednak sytuacja związana z epidemią znacznie przesunęła w czasie te wydarzenia – wyjaśnia.

W grudniu zapadła decyzja, że pojemnik stanie na placu przed wejściem do Świetlicy Wiejskiej w Babicach. Miejsce okazało się strzałem w dziesiątkę, bo od  pierwszych chwil zaczął sukcesywnie zapełniać się nakrętkami.

Reklama

Symbolicznego otwarcia dokonali gospodarz gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, a także dyrektor szkoły Małgorzata Chruściska oraz uczący się stacjonarnie uczniowie wraz z opiekunami.

– Mamy nadzieję, że pojemnik dzięki dogodnej lokalizacji umożliwi zbiórkę większej liczby nakrętek całej społeczności – nie ukrywa Z. Piwowar.

Wsparli dwie inicjatywy jednocześnie

Na kupno i montaż pojemnika potrzebnych było 2,5 tys. zł, ale udało się uzbierać więcej, bo 3 tys. 16 zł.

Koszt zakupu pojemnika wyniósł 2300 zł, a że dzięki ludziom dobrej woli organizatorzy nie ponieśli kosztów montażu, ostatecznie nadwyżkę ze zbiórki – czyli 716 zł – przeznaczono na akcję „Szlachetna Paczka”. Tym sposobem babicka społeczność wsparła dwie inicjatywy jednocześnie.

– Ze strony dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach, opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu i samych wolontariuszy chcieliśmy serdecznie podziękować naszym wspaniałym uczniom i ich rodzinom oraz wszystkim członkom społeczności babickiej, którzy wsparli naszą inicjatywę, również tym wpłacającym datki anonimowo – podsumowują przedsięwzięcie członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama