Niezgłoszoną do odprawy celnej gotówkę znaleźli celnicy na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Budomierzu, Medyce i Krościenku.
– Największą kwotę, przewoził w piątek, 5 stycznia obywatel Ukrainy – informuje Edyta Chabowska z Krajowej Administracji Skarbowej w Rzeszowie. – 45-latek przekraczał polsko-ukraińską granicę w Budomierzu. W jego bagażu funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wykryli[paywall] 330 tys. złotych, 77 tys. funtów brytyjskich oraz ponad 116 tys. koron szwedzkich. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary zabezpieczona został kwota 15 tys. złotych – dodaje.
Deklaracji dewizowej nie złożył także rodak wymienionego, który przekraczał granicę w Krościenku. Podczas kontroli jego pojazdu mundurowi ujawnili ponad 195 tys. złotych. Za niedopełnienie obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych podróżny ukarany został mandatem w wysokości 4 tys. złotych. Na przejściu w Medyce celnicy wykryli w osobowym mercedesie 100 tys. złotych. Gotówka schowana była za jednym z paneli. Przewożący ją 36-latek tłumaczył, że pieniądze przeznaczone na zakup samochodu dostawczego ukrył dla bezpieczeństwa, co jednak nie uchroniło go przed zapłatą mandatu.
– Osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro – informuje Chabowska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.77k gbp to na pewno lewa kasa nie zarobiona legalnie w uk. Jest to 5krotnosc minimalnej rocznej pensji wiec tym bardziej dzwi mnie skad taka kasa u ukraincow co pracuja nie legalnie, pewnie z narkotykow lub dziwek. nalezalo by ich przesluchac i dobrac sie do dupy bo nawet z wysp takiej gotowki nie wolno wywiez legalnie.
To pewnie tylko słup. Główna kasa poszła bokiem, jak znam życie.
77k gbp to na pewno lewa kasa nie zarobiona legalnie w uk. Jest to 5krotnosc minimalnej rocznej pensji wiec tym bardziej dzwi mnie skad taka kasa u ukraincow co pracuja nie legalnie, pewnie z narkotykow lub dziwek. nalezalo by ich przesluchac i dobrac sie do dupy bo nawet z wysp takiej gotowki nie wolno wywiez legalnie.
To pewnie tylko słup. Główna kasa poszła bokiem, jak znam życie.