Reklama

Bagaże podróżnych pełne gotówki

09/01/2018 11:30

Niezgłoszoną do odprawy celnej gotówkę znaleźli celnicy na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Budomierzu, Medyce i Krościenku.

– Największą kwotę, przewoził w piątek, 5 stycznia obywatel Ukrainy – informuje Edyta Chabowska z Krajowej Administracji Skarbowej w Rzeszowie. – 45-latek przekraczał polsko-ukraińską granicę w Budomierzu. W jego bagażu funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wykryli[paywall] 330 tys. złotych, 77 tys. funtów brytyjskich oraz ponad 116 tys. koron szwedzkich. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary zabezpieczona został kwota 15 tys. złotych – dodaje.

Deklaracji dewizowej nie złożył także rodak wymienionego, który przekraczał granicę w Krościenku. Podczas kontroli jego pojazdu mundurowi ujawnili ponad 195 tys. złotych. Za niedopełnienie obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych podróżny ukarany został mandatem w wysokości 4 tys. złotych. Na przejściu w Medyce celnicy wykryli w osobowym mercedesie 100 tys. złotych. Gotówka schowana była za jednym z paneli. Przewożący ją 36-latek tłumaczył, że pieniądze przeznaczone na zakup samochodu dostawczego ukrył dla bezpieczeństwa, co jednak nie uchroniło go przed zapłatą mandatu.

– Osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10.000 euro – informuje Chabowska.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    janek - niezalogowany 2018-01-09 16:07:22

    77k gbp to na pewno lewa kasa nie zarobiona legalnie w uk. Jest to 5krotnosc minimalnej rocznej pensji wiec tym bardziej dzwi mnie skad taka kasa u ukraincow co pracuja nie legalnie, pewnie z narkotykow lub dziwek. nalezalo by ich przesluchac i dobrac sie do dupy bo nawet z wysp takiej gotowki nie wolno wywiez legalnie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2018-01-10 12:57:02

    To pewnie tylko słup. Główna kasa poszła bokiem, jak znam życie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama