Trzy mecze w ramach 17. kolejki rozegrali dzisiaj (28 marca br.) piłkarze IV ligi podkarpackiej. Najistotniejszy z punktu widzenia sympatyków piłki nożnej w Przemyślu pojedynek rozegrany został w Leżajsku.
Lider tabeli Polonia mierzyła swoje siły z tamtejszą Pogonią. Po słabym acz zwycięskim inauguracyjnym spotkaniu z LKS Skołoszów podopieczni Pawła Załogi wcale nie byli faworytami tej potyczki. Tym bardziej, że Pogoń w poprzedniej kolejce zdecydowanie, bo 3:0, rozprawiła się u siebie z zawsze groźnym Cosmosem Nowotaniec, a formą strzelecką błysnął doświadczony Wojciech Fabianowski.
Mecz w Leżajsku był bardzo wyrównany. Przemyślanie nie forsowali tempa, czekając na błąd rywala. Zagrali tak, jak większość zespołów gra na wyjazdach. W 44. min mogli przegrywać, ale niezawodnego do tej pory z 11 metrów Piotra Bubiłka znakomicie wyczuł Piotr Krzanowski i obronił rzut karny! Decydujący cios piłkarze lidera tabeli zadali w 55. min, kiedy przeprowadzili niemal wzorcową kontrę zakończoną skutecznym strzałem Pawła Sedlaczka. Grając rozsądnie, choć trochę niebezpiecznie dając zepchnąć się do czasami głębokiej defensywy, przemyślanie bardzo cenne zwycięstwo dowieźli do końcowego gwizdka sędziego.
W dwóch innych dzisiejszych meczach wygrywali również goście. Strumyk Malawa pokonał w Jaśle Czarnych 1910 2:1, zaś Kolbuszowianka Kolbuszowa wygrała w Nisku z Sokołem 4:1. Pozostałe mecze jutro, w tym derbowy pojedynek LKS Skołoszów z Piastem Tuczempy (g. 14).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
piłka jest okrągła jak mówil