Na terenie miasta i gminy Kańczuga nie brakowało w ostatnim czasie akcji promocji szczepień przeciwko COVID-19, organizowanych przez miejsko-gminny samorząd. Dobrą robotę zrobili też strażacy ochotnicy i lokalne koła gospodyń wiejskich, które także włączały się w promowanie szczepień. Ilu mieszkańców skorzystało z okazji i zdecydowało się przyjąć szczepionkę?
Ci, którzy nie zdecydowali się zaszczepić przeciwko COVID-19 w wyznaczonym dla ich rocznika terminie, mieli sporo okazji by zrobić to później – choćby w atmosferze dobrej zabawy.
Na terenie miasta i gminy Kańczuga w ostatnim czasie imprez powiązanych z promocją szczepień nie brakowało. Obfitowała w nie końcówka sierpniai pierwsza połowa września. Czy połączenie dobrej zabawy z profilaktyką zdało egzamin?
29 sierpnia – podczas festynu w ramach Narodowego Programu-Szczepień, zorganizowanego przez KGW Krzeczowice – szczepionkę przyjęło 7 osób.
Tyle samo zaszczepiło się dzień później w Punkcie Szczepień w Siedleczce, gdzie oprócz profilaktyki przeciwcovidowej oferowano udział w warsztatach szydełkowania i haftu czy regionalne wypieki.
Z kolei 31 sierpnia w Punkcie Szczepień w Rączynie do szczepienia stawiły się zaledwie 3 osoby. Sporym powodzeniem cieszyły się[paywall] szczepienia w Łopuszce Wielkiej. Tu 4 września w ramach festynu zaszczepiło się 19 osób.
Z kolei 11 przyjęło szczepionkę dzień później w Pantalowicach, gdzie imprezę w ramach Narodowego Programu Szczepień zorganizowało tamtejsze KGW. 8 września na festynie w Siedleczce, zorganizowanym za sprawą tamtejszego KGW, zaszczepić się zdecydowało 13 osób.
11 września, tym razem w Bóbrce Kańczuckiej, zaszczepiło się jedynie 6 chętnych. Tyle samo dzień później w Domu Ludowym w Niżatycach,w ramach festynu organizowanego przez działające tam KGW. Również 12 września szczepiono w Sieteszy. Tu akcja połączona z festynem przyniosła najlepsze efekty, bo na szczepionkę zdecydowało się aż 26 osób.
Nieco mniej, bo 18 mieszkańców, poddało się szczepieniu tego samego dnia w Łopuszce Małej, gdzie na szczepienia dowozili strażacy ochotnicy. Także 12 września ponowną akcję zorganizowano w Niżatycach. Na festynie z KGW szczepieniu poddało się 18 chętnych. 13 września szczepiono w Pantalowicach.
Na tamtejszym festynie zachęcano do szczepień na tyle skutecznie, że zdecydowało się na nie aż 26 osób. Z kolei 15 września na pikniku prozdrowotnym w Kańczudze, zainicjowanym przez tamtejsze gospodynie, do szczepienia przeciwko COVID zgłosiło się 20 mieszkańców. Okazja do zaczepienia będzie też w najbliższym czasie w ramach kolejnych imprez (szczegóły w ramce).
Kolejna okazja do szczepień:
25 września w Domu Strażaka w Lipniku, w g. 12 – 17,
26 września w Domu Kultury w Rączynie, w g. 12 – 17
26 września w Domu Strażaka w Sieteszy, w g. 12 – 17.

fot.UMiG Kańczuga
Ci, którzy nie zdecydowali się zaszczepić przeciwko COVID-19 w wyznaczonym dla ich rocznika terminie, mieli sporo okazji, by zrobić to później – m.in. w atmosferze dobrej zabawy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze