Reklama

Bawili się i szczepili. Ilu mieszkańców zdecydowało się przyjąć pierwszą dawkę?

Na terenie miasta i gminy Kańczuga nie brakowało w ostatnim czasie akcji promocji szczepień przeciwko COVID-19, organizowanych przez miejsko-gminny samorząd. Dobrą robotę zrobili też strażacy ochotnicy i lokalne koła gospodyń wiejskich, które także włączały się w promowanie szczepień. Ilu mieszkańców skorzystało z okazji i zdecydowało się przyjąć szczepionkę?

Ci, którzy nie zdecydowali się zaszczepić przeciwko COVID-19 w wyznaczonym dla ich rocznika terminie, mieli sporo okazji by zrobić to później – choćby w atmosferze dobrej zabawy.

Na terenie miasta i gminy Kańczuga w ostatnim czasie imprez powiązanych z promocją szczepień nie brakowało. Obfitowała w nie końcówka sierpniai pierwsza połowa września. Czy połączenie dobrej zabawy z profilaktyką zdało egzamin?

29 sierpnia – podczas festynu w ramach Narodowego Programu-Szczepień, zorganizowanego przez KGW Krzeczowice – szczepionkę przyjęło 7 osób.

Tyle samo zaszczepiło się dzień później w Punkcie Szczepień w Siedleczce, gdzie oprócz profilaktyki przeciwcovidowej oferowano udział w warsztatach szydełkowania i haftu czy regionalne wypieki.

Z kolei 31 sierpnia w Punkcie Szczepień w Rączynie do szczepienia stawiły się zaledwie 3 osoby. Sporym powodzeniem cieszyły się[paywall] szczepienia w Łopuszce Wielkiej. Tu 4 września w ramach festynu zaszczepiło się 19 osób.

Reklama


Z kolei 11 przyjęło szczepionkę dzień później w Pantalowicach, gdzie imprezę w ramach Narodowego Programu Szczepień zorganizowało tamtejsze KGW. 8 września na festynie w Siedleczce, zorganizowanym za sprawą tamtejszego KGW, zaszczepić się zdecydowało 13 osób.

11 września, tym razem w Bóbrce Kańczuckiej, zaszczepiło się jedynie 6 chętnych. Tyle samo dzień później w Domu Ludowym w Niżatycach,w ramach festynu organizowanego przez działające tam KGW. Również 12 września szczepiono w Sieteszy. Tu akcja połączona z festynem przyniosła najlepsze efekty, bo na szczepionkę zdecydowało się aż 26 osób.

Nieco mniej, bo 18 mieszkańców, poddało się szczepieniu tego samego dnia w Łopuszce Małej, gdzie na szczepienia dowozili strażacy ochotnicy. Także 12 września ponowną akcję zorganizowano w Niżatycach. Na festynie z KGW szczepieniu poddało się 18 chętnych. 13 września szczepiono w Pantalowicach.

Na tamtejszym festynie zachęcano do szczepień na tyle skutecznie, że zdecydowało się na nie aż 26 osób. Z kolei 15 września na pikniku prozdrowotnym w Kańczudze, zainicjowanym przez tamtejsze gospodynie, do szczepienia przeciwko COVID zgłosiło się 20 mieszkańców. Okazja do zaczepienia będzie też w najbliższym czasie w ramach kolejnych imprez (szczegóły w ramce).

Kolejna okazja do szczepień:

Reklama

25 września w Domu Strażaka w Lipniku, w g. 12 – 17,

26 września w Domu Kultury w Rączynie, w g. 12 – 17

26 września w Domu Strażaka w Sieteszy, w g. 12 – 17.

 


fot.UMiG Kańczuga
Ci, którzy nie zdecydowali się zaszczepić przeciwko COVID-19 w wyznaczonym dla ich rocznika terminie, mieli sporo okazji, by zrobić to później – m.in. w atmosferze dobrej zabawy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama