Reklama

Beata Kempa na przekazaniu superambulansu jarosławskiemu szpitalowi [ZDJĘCIA]

14/01/2017 18:30

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu wzbogaciło się o nową karetkę. Zbudowany na bazie mercedesa sprintera specjalistyczny ambulans przeznaczony do intensywnej terapii kosztował niemal pół miliona złotych. W jego przekazaniu uczestniczyli przedstawiciele władz z szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatą Kempą i Ewą Leniart, wojewodą podkarpackim.

Karetka została uroczyście przyjęta na stan szpitala powiatowego w niedzielę, 8 stycznia. W tym wydarzeniu, oprócz władz szpitala i ratowników medycznych, wzięli udział przedstawiciele władz powiatu ze starostą Tadeuszem Chrzanem i jego zastępcą Józefem Szkołą oraz Zbigniew Piskorz, przewodniczący rady powiatu z grupą radnych. Był też Marcin Zaborniak, dyrektor generalny UW w Rzeszowie. Karetkę poświęcił ks. prałat Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, a odebrał Stanisław Krasny, dyrektor COM razem z Małgorzatą Dankiewicz, zastępcą dyrektora ds. medycznych. 

W jarosławskim szpitalu dyżurują dwa zespoły ratunkowe oraz po jednym w Pruchniku i Radymnie. Zabezpieczają cały powiat oraz odcinek autostrady A4 od węzła Przeworsk do węzła Korczowa. W lecie ma zostać uruchomiony[paywall] kolejny zespół dyżurujący w Laszkach. W ciągu roku karetki z jarosławskiego szpitala wyjeżdżają do około 9 tysięcy wezwań. Szpital miał 5 ambulansów sanitarnych z wyposażeniem.

Reklama

Nowy ambulans zakupiono z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa. Tylko 50 tys. zł pochodziło z kasy powiatu. Według oceny specjalistów w zakresie ratownictwa medycznego pod względem standardu i jakości wyposażenia należy on do najlepiej wyposażonych w polskim systemie ratownictwa medycznego. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Walek - niezalogowany 2017-01-14 18:38:46

    A ta zaczym tu przyjechała?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    g - niezalogowany 2017-01-14 20:16:03

    won koczdanie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    poldek - niezalogowany 2017-01-14 20:30:54

    dostali karetke i dobrze ,zaraz trzeba takie komedie robic? a ile to przedstawienie  z poswieceniem kosztuje  i komu potrzebne

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama