Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu wzbogaciło się o nową karetkę. Zbudowany na bazie mercedesa sprintera specjalistyczny ambulans przeznaczony do intensywnej terapii kosztował niemal pół miliona złotych. W jego przekazaniu uczestniczyli przedstawiciele władz z szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatą Kempą i Ewą Leniart, wojewodą podkarpackim.
Karetka została uroczyście przyjęta na stan szpitala powiatowego w niedzielę, 8 stycznia. W tym wydarzeniu, oprócz władz szpitala i ratowników medycznych, wzięli udział przedstawiciele władz powiatu ze starostą Tadeuszem Chrzanem i jego zastępcą Józefem Szkołą oraz Zbigniew Piskorz, przewodniczący rady powiatu z grupą radnych. Był też Marcin Zaborniak, dyrektor generalny UW w Rzeszowie. Karetkę poświęcił ks. prałat Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, a odebrał Stanisław Krasny, dyrektor COM razem z Małgorzatą Dankiewicz, zastępcą dyrektora ds. medycznych.
W jarosławskim szpitalu dyżurują dwa zespoły ratunkowe oraz po jednym w Pruchniku i Radymnie. Zabezpieczają cały powiat oraz odcinek autostrady A4 od węzła Przeworsk do węzła Korczowa. W lecie ma zostać uruchomiony[paywall] kolejny zespół dyżurujący w Laszkach. W ciągu roku karetki z jarosławskiego szpitala wyjeżdżają do około 9 tysięcy wezwań. Szpital miał 5 ambulansów sanitarnych z wyposażeniem.
Nowy ambulans zakupiono z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa. Tylko 50 tys. zł pochodziło z kasy powiatu. Według oceny specjalistów w zakresie ratownictwa medycznego pod względem standardu i jakości wyposażenia należy on do najlepiej wyposażonych w polskim systemie ratownictwa medycznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.dostali karetke i dobrze ,zaraz trzeba takie komedie robic? a ile to przedstawienie z poswieceniem kosztuje i komu potrzebne
Ciekawe ile purpurowy wziął,za pokropienie ?
Walek, g i poldek - pochwalcie się cwaniaczki co zrobiliscie pozytywnego dla innych, a dopiero potem krytykujcie. Uwielbiamy wszyscy bohaterski, krytyczny głos ludu schowany za nick'iem.
Karetka potrzebna ,ale żeby zaraz robić szobki to tylko potrafi PiS
nie ,nie ,spokojnie Beatko, właśnie robie trochę dla innych ale nie ma potrzeby sie tym ,chwalic ,robić PR ,święcić i odstawiać inne komediepozdrawiam
Do poldka!Witam. Jeśli tak życzę Ci dużo sukcesów i dobra, które do Ciebie wróci. Ale zrozum też inne sytuacje. Możesz mieć najfajniejsze pomysły, możesz mieć rację i uzasadnione oczekiwania, ale bez zyczliwości kogoś "na górze", Twoja racja zamienia się tylko w tischnerowską prawdę. A jeśli ktoś coś zrobił, wypada podziękować. Myślę, że o to chodzi.Pozdrawiam
A ta zaczym tu przyjechała?
won koczdanie
dostali karetke i dobrze ,zaraz trzeba takie komedie robic? a ile to przedstawienie z poswieceniem kosztuje i komu potrzebne