Reklama

Beata Kot nie jest już Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu

Rzeszowianin, architekt z zawodu, Adam Sapeta został nowym Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu. Ostatnio pracował w rzeszowskim oddziale Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W tegorocznych wyborach samorządowych bez powodzenia startował z listy Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Rzeszowa.

Dotychczasowa szefowa Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu Beata Kot 4 listopada br. zakończyła swoją pracę na tym stanowisku. Została powołana 13 kwietnia 2016 r. Jak poinformowała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, taka decyzja spowodowana była przejściem B. Kot na emeryturę.

To ona wręczyła nominację A. Sapecie, który już dzisiaj, 5 listopada br., objął to stanowisko.

  • „Dzisiaj, po ponad ośmiu latach, kończę pracę na stanowisku Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Był to dla mnie szczególny czas realizowania zaplanowanych działań konserwatorskich i popularyzatorskich poświęconych zabytkom Podkarpacia. Dziękuję Wszystkim, których spotkałam na swojej drodze zawodowej, ekspertom, naukowcom, urzędnikom, specjalistom z wielu dziedzin, z którymi współpracowałam i wymieniałam opinie, budowałam relacje i nabywałam doświadczenie”

– napisała w specjalnym na tą okoliczność oświadczeniu B. Kot.

Jak już wspomnieliśmy, nowy Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu to architekt. Urodzony w Rzeszowie. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Był m.in. pracownikiem rzeszowskiego oddziału Pracowni Konserwacji Zabytków. Ostatnio pracował w rzeszowskim oddziale Narodowego Instytutu Dziedzictwa, czyli instytucji zajmującej się upowszechnianiem wiedzy o obiektach zabytkowych i ochroną ich dla przyszłych pokoleń. NID jest jednostką podlegającą pod Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa.

Reklama

Co istotne – bo powołanie na stanowisko rodowitego rzeszowianina może rodzić różne przypuszczenia – z ust wojewody podkarpackiej T. Kubas-Hul padła deklaracja, że Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu pozostanie w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/11/2024 14:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama