Będą dofinansowania na działania związane z ograniczeniem emisji zanieczyszczeń, w tym na termomodernizacje, budowę sieci ciepłowniczych i energetykę odnawialną. Z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczono na nie około 1 mld zł. Taką informację przekazała w ubiegłym tygodniu wicemarszałek Maria Kurowska.
Okolice Jarosławia to jeden z najbardziej zanieczyszczonych obszarów w województwie. Głównym powodem takiego stanu jest spalanie niskiej jakości paliw w domach oraz[paywall] nie najlepsze urządzenia grzewcze. Według obrazowych wyliczeń Polskiego Alarmu Smogowego mieszkaniec Jarosławia, przebywając średnio tylko dwie godzinny dziennie na dworze, wdycha powietrze zawierające tyle szkodliwych substancji, jakby wypalił 3 papierosy.
Nieznacznie mniej „wypala” przemyślanin. Mniej zanieczyszczeń jest w innych miastach regionu, z wyjątkiem Mielca. Główną przyczyną przekraczania dopuszczalnych norm są gospodarstwa domowe, to one generują 88 proc. zanieczyszczeń. Wsparcie mogą pozyskać samorządy oraz wspólnoty mieszkaniowe i mieszkańcy. Informacje o możliwościach starania się o dofinansowanie zostały przekazane obecnym na spotkaniu w starostwie przedstawicielom gmin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeśli będą dopłaty na zmianę sposobu ogrzewania domu chętnie skorzystam
Jeśli będą dopłaty na zmianę sposobu ogrzewania domu chętnie skorzystam