Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz przedstawiciele Exatel S.A. z Warszawy, tworzący w ramach współpracy specjalizację teleinformatyczną w szkole, zapewniają, że jest to pierwszy taki kierunek kształcenia w regionie.
Ma przygotowywać fachowców sprawnie poruszających się w cyberprzestrzeni informatycznej, wypełniając lukę na rynku pracowniczym.
Klasa teleinformatyczna powstanie już w nowym roku szkolnym. Tak zapisano w umowie o współpracy. Należąca do Skarbu Państwa firma Exatel obejmuje patronat nad przedsięwzięciem i zapewnia współpracę przy bieżącej wymianie informacji w zakresie nowych technologii, wsparcie merytoryczne w trakcie nauki, dostęp do nowoczesnych urządzeń oraz[paywall] różne formy aktywacji wspierających rozwój uczniów.
– Otwarcie atrakcyjnego zawodu jest dla nas czymś naturalnym, gdyż wykorzystujemy przy tym naszą bogatą bazę dydaktyczną oraz wysokie kwalifikacje nauczycieli. Co więcej, jest to także realizacja naszej misji, aby nasi absolwenci wychodzili z prestiżowym zawodem w ręku. Kluczowe znaczenie odgrywa w tym nasz partner, firma Exatel. Dzięki niej uczniowie będą mogli skonfrontować teorię z praktyką i tym samym lepiej przygotować się do wykonywania przyszłego zawodu – zapewnia Adam Tomaszewski, dyrektor ZSTiO.
– Wiele się mówi o tym, że szkoły nie przekazują praktycznej wiedzy odpowiadającej aktualnym potrzebom firm. Szczególnie widać to w branży nowych technologii, gdzie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników jest ogromne. Dlatego wspólna inicjatywa Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Exatel jest krokiem we właściwym kierunku – komentuje starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
– Chcemy pomóc w zdobyciu praktycznych umiejętności, niezbędnych do pracy w firmach teleinformatycznych, takich jak Exatel. Co więcej jako spółka Skarbu Państwa bardzo poważnie podchodzimy do kwestii szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju i kształcenia kadr. Chętnie wspieramy inicjatywy lokalne i wierzę, że wkrótce pojawią się kolejne tego dowody – zapewnia Rafał Magryś, wiceprezes zarządu Exatel SA.
Nabór do klasy o nowym profilu już trwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To nie jest pierwsza taka klasa w regionie. Mamy taką w ZSEiO w Przemyślu.
To nie jest pierwsza taka klasa w regionie. Mamy taką w ZSEiO w Przemyślu.