- Nie wierzyłam, że znajdą się ludzie, którzy zainteresują się poważnie historią tego miejsca - powiedziała wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek podczas otwarcia Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy na Gackiej Górce. Po 6 miesiącach prac Orkanowy Uniwersytet Ludowy, kierowany niegdyś przez Ignacego Solarza, otworzy swoje podwoje dla młodych ludzi, którzy będą chcieli się uczyć dawnych zawodów.
„Ginące zawody pomysłem na przyszłość” to projekt Ochotniczych Hufców Pracy, które 30 kwietnia br. podpisały z gminą Gać umowę użyczenia obiektu na 25 lat. Po kilku miesiącach prac remontowych 29 października nastąpiło oficjalne otwarcie ośrodka. Wśród przybyłych gości znalazł się minister racy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Razem z ministrem wstęgę przed historycznym i zmodernizowanym budynkiem przecinali również synowie Ignacego Solarza: Andrzej i Wojciech, komendant główny OHP Marian Najdychor, wojewódzki komendant Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP Magdalena Anna Andrzejak oraz wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek.Przy współpracy z samorządem gminy w tej jednostce orgaznizowany jest obecnie kurs kwalifikacyjny dla 30-osobowej grupy młodzieży, dający przygotowanie do pracy w zawodach potrzebnych na lokalnych rynkach. W przyszłości będą organizowane kursy dotyczące zawodów rzemieślniczych, takich jak: strzecharz, dekarz, zdun czy kowal. - Mamy tę świadomość, że w latach 30. XX w. stąd właśnie promieniowała na Podkarpacie cała działalność edukacyjna. I mamy w tym momencie pewność, że przywrócenie tej funkcji temu miejscu jest czymś, co będzie społecznie użyteczne i potrzebne - podkreślił komendant główny OHP w Warszawie Marian Najdychor.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.pani wójt otwiera ośrodek aby szkolić fachowców a kiedy wybuduje plac zabaw w Dębowie czyzby zapomniała w dalszym ciągu że wieś Dębów należy do gminy Gać
pani wójt otwiera ośrodek aby szkolić fachowców a kiedy wybuduje plac zabaw w Dębowie czyzby zapomniała w dalszym ciągu że wieś Dębów należy do gminy Gać