Wszystko wskazuje na to, że szczęśliwego finału doczekały się plany związane z inwestycjami oświetleniowymi na terenie gminy Bircza. Lokalny samorząd podpisał 23 lutego umowę z wykonawcą budowy oświetlenia, a to oznacza, że prace będą mogły ruszyć z miejsca.
To, co na przestrzeni ostatnich lat wydawało się niemal niemożliwe, stanie się faktem. W kilku bardzo ważnych dla mieszkańców lokalizacjach gminy Bircza pojawi się oświetlenie, na które czekano tu bardzo długo. W związku z parafowaną z wykonawcą inwestycji umową oświetlenie drogowo-uliczne zyskają: Kuźmina i Roztoka – przy DK28 i drodze wojewódzkiej nr 890, Nowa Wieś oraz Rudawka. Lampy doświetlą też okolice przejścia dla pieszych w Birczy, co wiązało się będzie z koniecznością przebudowy fragmentu drogi krajowej nr 28 Zator – Sanok – Medyka w zakresie budowy oświetlenia.
Wykonawcą zadania będzie wyłoniona w styczniu br. w ramach przetargu spółka El-MAR z Lublińca, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich ośmiu firm ubiegających się o to zadanie. Cała inwestycja pochłonie kwotę 1 mln 800 tys. zł i zostanie zrealizowana w ramach dofinansowania z programu Polski Ład.
Inwestycja obejmować będzie: roboty przygotowawcze, ziemne, wykopy i układanie kabli energetycznych, wykonywanie napowietrznych linii energetycznych, montaż słupów i opraw oświetleniowych, a także szaf sterowniczych i oświetleniowych, wykonanie przewiertów sterowniczych czy innych koniecznych robót.
Gmina planuje także wkrótce wymianę dotychczasowych, starych i mało oszczędnych lamp sodowych na bardziej ekonomiczne oprawy ledowe. Pieniądze na wspomniany cel już zostały zabezpieczone, a przetarg ogłoszony, więc kolejnym krokiem będą jego rozstrzygnięcia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze