Od przyszłego roku rozgrywki i zawody sportowe w Starym Dzikowie odbywać się będą na światowym poziomie. Gmina wzbogaci się o nowoczesne boisko do piłki nożnej oraz bieżnię prostą.
Obie inwestycje posłużą zawodnikom zrzeszonym w miejscowym klubie sportowym „Victoria” Stary Dzików oraz[paywall] młodzieży Zespołu Szkół znajdującego się w sąsiedztwie, a także mieszkańcom, bowiem stadion to od zawsze miejsce imprez plenerowych i festynów.
Zadania na ten rok to usunięcie istniejącego boiska wraz z odwodnieniem w postaci drenażu. W planach na przyszły rok jest budowa nowej płyty boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej, rozbudowa budynku szatniowego o niezbędne zaplecze wraz ze sceną, budowa bieżni lekkoatletycznej prostej z nawierzchnią poliuretanową, budowa ciągów pieszych, pieszo-jezdnych i parkingów oraz budowa i montaż trybun, oświetlenia, ogrodzenia, bramek i piłkochwytów. Boisko ma być oddane do użytku pod koniec października przyszłego roku.
W minionym miesiącu urząd gminy podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie tej inwestycji w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej Edycja 2016. Wartość projektu zamknęła się w kwocie ok. 1 mln 200 tys. zł, z czego uzyskane dofinansowanie wyniesie ok. 500 tys. zł.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze