Trwa wymiana najważniejszych osób w miejskich spółkach. Kolejnym prezesem, który pożegnał się ze stanowiskiem jest Zbigniew Czekierda. Szefował Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Przemyślu od lutego 2020 roku.
Do zmiany na stanowisku prezesa doszło już w kilku miejskich spółkach. Z posadą pożegnali się m.in. Andrzej Ziemniak (PGK) czy Mariusz Kwaśny (PWiK). Wcześniej do zmian doszło w TBS-ie (tam także szefował Z. Czekierda), a wciąż nie wiadomo, kto będzie przewodzić Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Póki co stanowiska zachowują m.in. Piotr Pyszczuk (MZK), Marzena Żak-Popowicz (ZUK) czy Tomasz Szczerbowski (MPEC).
Oficjalnie Z. Czekierda złożył dymisję z funkcji prezesa PGM sp. z o.o., ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tą decyzją wyprzedził niejako nieuchronne, czyli odwołanie go z fotela przez radę nadzorczą spółki.
Przypomnijmy, że Z. Czekierda był bohaterem niecodziennej wręcz sytuacji z początku 2020 r., kiedy najpierw został powołany przez radę nadzorczą na prezesa PGM sp. z o.o., potem został z tego stanowiska… odwołany, by 7 kwietnia 2020 r. zostać na to stanowisko powołany ponownie.
Dzisiaj (30 grudnia br.) Rada Nadzorcza PGM sp. z o.o. w Przemyślu ogłosiła konkurs na nowego prezesa tej miejskiej spółki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.