Reklama

Będzie parking na stoku narciarskim

W miejscu, gdzie w przyszłości powstanie hotel Collis, przy ulicy Pasteura w Przemyślu, trwa budowa parkingu dla samochodów osobowych i autokarów.

Przypomnijmy, że na blisko hektarowej działce miał powstać trzygwiazdkowy hotel Collis. Rozpoczęcie budowy planowane było jesienią 2013 r., a jej realizacja miała potrwać od 3 do 5 lat. Projekt zakładał pięć kondygnacji, około 8 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, w bezpośrednim sąsiedztwie stoku narciarskiego[paywall].
Według wstępnej koncepcji inwestycyjnej nowy obiekt miał dysponować setką miejsc noclegowych. Powstać miały dwie sale konferencyjne, wyposażone w profesjonalny sprzęt multimedialny, dwupoziomowa restauracja, bar szkocki, sala VIP, minibrowar oraz pokój zabaw dla dzieci. Do dyspozycji gości miały być także profesjonalne centrum spa, duży basen pływacki z zakolami typu jacuzzi, boiska do squasha, sala rozrywki multimedialnej oraz narciarnia i rowerownia ze specjalną strefą buforową przeznaczoną do przebierania się, z której goście będą mogli wyjechać bezpośrednio na stok lub szlak rowerowy.
– Nie zaniechałem tych planów. Odłożone zostały w czasie ze względu na słabą koniunkturę na rynku. Czekam na lepsze czasy. Wciąż poszukuję potencjalnych inwestorów, nawet za granicą. Niekoniecznie musi powstać tam hotel, może jakiś kompleks sportowo-rekreacyjny – zastanawia się pomysłodawca hotelu Krzysztof Kuncelman, szef Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Przemyślu.

200 miejsce parkingowych

Żeby teren nie leżał odłogiem, K. Kuncelman wpadł na pomysł zagospodarowania go w inny sposób. Obecnie trwają prace remontowo-budowlane, których celem jest budowa parkingu dla samochodów osobowych i autokarów na potrzeby górnej stacji wyciągu narciarskiego. Prace postępują w takim tempie, że z całą pewnością plac oddany zostanie do użytku przed rozpoczęciem funkcjonowania stoku. – Tak naprawdę tuż przy stoku na Zniesieniu nie ma gdzie zaparkować samochodu. Miałem w tej sprawie kilka zapytań ze strony POSiR-u. Teren będzie ogrodzony i utwardzony. Strzeżony, płatny symbolicznie. Będzie kilka ławek, kosze na śmiecie. Powstanie około 200 miejsc parkingowych, zarówno dla samochodów osobowych, jak i autokarów. Z pewnością odciąży to ulicę obok stoku, bo zaparkowanie tam graniczyło z cudem – stwierdził K. Kuncelman.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piter - niezalogowany 2015-11-24 19:36:31

    Hotel Collis to przeszłość.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    fredie - niezalogowany 2015-11-25 15:37:07

    A jeszcze kilka lat wstecz było to takie urocze miejsce. Potem postawili tę budę a następnie było już tylko gorzej. Syf, śmieci i gruz stały się permanentnym elementem tego miejsca. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obywatel - niezalogowany 2015-11-27 18:56:00

    Wszystko zajebiście tylko ...... skąd wziąć śnieg ??? Naprawdę co roku jest go coraz więcej i trzyma się dłuuuuugo .......... kolejny bubel a przecież można jakąś drogę w mieście odremontować a nie tworzyć parking na którym będzie stało czasem jakieś pojedyncze auto....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości