Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie parking, na Winnej Górze plenerowa siłownia, osiedle Kazanów zyska monitoring, a przejście podziemne przy ulicach Krasińskiego i Borelowskiego nowy blask – to tylko część z 25 projektów, które w 2017 r. zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
Do ogłoszenia listy wszystkich inwestycji doszło 14 października br. Kwota przeznaczona przez miasto na tegoroczny budżet obywatelski jest o prawie 60 procent niższa i wynosi 676 tys. 530 zł. Przez trzy poprzednie lata wynosiła ona od 1 do 1,5 mln zł. Dobra wiadomość była taka, że na każdym z 21 osiedli w Przemyślu coś zostanie zrobione[paywall].
Pieniądze są zróżnicowane, zależne od wielkości osiedla. Wprowadzony został prosty przelicznik: 10 złotych na każdego zameldowanego na terenie danego osiedla mieszkańca. Najwięcej dostało największe przemyskie osiedle, czyli Kazanów, liczące ponad 6,5 tys. mieszkańców. Ponad 55 tys. zł dostały zarządy osiedli Kmiecie i Łukasińskiego, 49 tys. 290 zł Salezjańskie, 43 tys. 820 zł Krasińskiego.
fot.Mariusz Godos
Jednym z ciekawszych projektów jest zagospodarowanie punktu widokowego przy ul. Chrobrego oraz budowa przy nim kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego (siłowni plenerowej).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a kto przechodzi tym przejsciem?2 osoby na godzine?
Monitoring na kazanowie już jest.. Wystarczy popatrzeć na te wszystkie babcie w oknach...
Trzeba będzie mieć siłe żeby na Winną się wydrapać aby poćwiczyć wszystkie pomysły są nierafione niepotrzebne i zbędne czy wy tego nie widzicie ?!!!0!
Kbuyvyfuvuyviuh iyvyjjhbiubiu mhjubi mhjubi m rxsd htjjjyg.
W dupe to niech sobie wsadza . parkingi na miescie niech skombinuja lepiej bo krew zalewa jak trzeba cos zalatwic i fure zostawic.
a kto przechodzi tym przejsciem?2 osoby na godzine?
Monitoring na kazanowie już jest.. Wystarczy popatrzeć na te wszystkie babcie w oknach...
Trzeba będzie mieć siłe żeby na Winną się wydrapać aby poćwiczyć wszystkie pomysły są nierafione niepotrzebne i zbędne czy wy tego nie widzicie ?!!!0!