Reklama

Będzie parking przy SP 4, monitoring na Kazanowie i plenerowa siłownia na Winnej Górze

Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie parking, na Winnej Górze plenerowa siłownia, osiedle Kazanów zyska monitoring, a przejście podziemne przy ulicach Krasińskiego i Borelowskiego nowy blask – to tylko część z 25 projektów, które w 2017 r. zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Do ogłoszenia listy wszystkich inwestycji doszło 14 października br. Kwota przeznaczona przez miasto na tegoroczny budżet obywatelski jest o prawie 60 procent niższa i wynosi 676 tys. 530 zł. Przez trzy poprzednie lata  wynosiła ona od 1 do 1,5 mln zł. Dobra wiadomość była taka, że na każdym z 21 osiedli w Przemyślu coś zostanie zrobione[paywall].

Pieniądze są zróżnicowane, zależne od wielkości osiedla. Wprowadzony został prosty przelicznik: 10 złotych na każdego zameldowanego na terenie danego osiedla mieszkańca. Najwięcej dostało największe przemyskie osiedle, czyli Kazanów, liczące ponad 6,5 tys. mieszkańców. Ponad 55 tys. zł dostały zarządy osiedli Kmiecie i Łukasińskiego, 49 tys. 290 zł Salezjańskie, 43 tys. 820 zł Krasińskiego.


fot.Mariusz Godos
Jednym z ciekawszych projektów jest zagospodarowanie punktu widokowego przy ul. Chrobrego oraz budowa przy nim kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego (siłowni plenerowej).

Łącznie do przemyskiego magistratu napłynęło 27 projektów, dwa z nich zostały odrzucone ze względów formalnych. Sześć rozpatrzonych zostało pozytywnie, ale warunkowo. Ich realizacja uzależniona będzie od przeprowadzenia dodatkowych uzgodnień i uzyskania przez zarządy osiedli odpowiednich pozwoleń.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    w-mlociu_71 2016-10-24 23:50:19

    a kto przechodzi tym przejsciem?2 osoby na godzine?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Smk - niezalogowany 2016-10-29 19:28:10

    Monitoring na kazanowie już jest.. Wystarczy popatrzeć na te wszystkie babcie w oknach...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wacek - niezalogowany 2016-10-30 05:37:31

    Trzeba będzie mieć siłe żeby na Winną się wydrapać aby poćwiczyć wszystkie pomysły są nierafione niepotrzebne i zbędne czy wy tego nie widzicie ?!!!0!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama