Reklama

Będzie stały dyżur karetki na autostradzie

18/02/2016 09:24

Zespoły ratunkowe z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu przejmują na siebie zabezpieczenie fragmentu autostrady A4 od Korczowej do Przeworska. Jeden ambulans będzie pełnił całodobowy dyżur na tym odcinku. Stacjonował będzie w obwodzie utrzymania autostrady na węźle Radymno.

W planach jarosławskiej placówki jest[paywall] utworzenie w niej szpitalnego oddziału ratunkowego, specjalistycznej jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego odpowiadającej za pomoc w przypadkach nagłego zagrożenia. W naszym regionie działają obecnie dwa SOR-y. Jeden w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu,  drugi w Lubaczowie, w szpitalu powiatowym.

Stworzenie takiego oddziału w Jarosławiu wymaga dosprzętowienia szpitala. Argumentem przemawiającym za uruchomieniem oddziału jest m.in. obsługa autostrady. Planowane jest również profesjonalne lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama


fot.Roman Kijanka
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    a4 - niezalogowany 2016-02-18 10:09:03

    Węzeł Radymno? Nie ma takiego węzła. Jest Jarosław i Przemyśl. Pierwsze sprawdź a potem pisz!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    drogowiec - niezalogowany 2016-02-19 08:57:16

    http://www.a4jaroslaw-korczowa.pl/ A tu jest

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama