Reklama

Będzie zmiana organizacji na skrzyżowaniu obwodnicy z Zadwórzańską

16/06/2019 18:30

Już niedługo zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu alei Wolności z ul. Zadwórzańską. O problemach kierowców z wyjazdem z drogi podporządkowanej i apelach o zmiany pisaliśmy wielokrotnie.

Wyjeżdżając z ul. Zadwórzańskiej, czyli – jak potocznie mówią przemyślanie – „od ZUS-u”, kierowcy mają ograniczoną widoczność z prawej strony, a więc od strony miasta w kierunku Żurawicy. Wszystko przez znajdujące się na środku drogi barierki oddzielające przeciwne pasy ruchu. Szczególnie ciężko mają kierowcy samochodów dostawczych i vanów, które są zabudowane.

Przez[paywall] okres 5 lat od wybudowania drogi wszelkie jej modyfikacje były niemożliwe, ponieważ skutkowałyby utratą gwarancji. Okres ten już minął. Na przeszkodzie do zmian stały jednak pieniądze. Wszelka modyfikacja była wyceniana na kilkaset tysięcy złotych. Proponowano zamontowanie sygnalizacji świetlnej lub stworzenie dodatkowego, trzeciego pasa ruchu, tzw. rozbiegowego – kosztem kilkunastu metrów pasa zieleni.

Reklama

Zdecydowano się na jeszcze inne rozwiązanie. – Na spotkaniu komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego wybrano wariant, według którego na środkowym pasie obwodnicy powstanie pas rozbiegowy dla aut włączających się do ruchu. Przed skrzyżowaniem pojazdy jadące od strony miasta zostaną skierowane na prawy pas — mówi Witold Wołczyk, rzecznik urzędu miejskiego.

Wygrała koncepcja, którą można wprowadzić tanio i szybko. Nowa organizacja ruchu powinna się pojawić w ciągu najbliższych tygodni lub nawet dni, w ramach malowania znaków poziomych na ulicach.

Reklama

Podobny problem jest kilkaset metrów dalej, na skrzyżowaniu al. Wolności z ul. Krakowską. Tu wprawdzie widoczność jest lepsza, ale przydałoby się więcej miejsca dla aut wyjeżdżających z Krakowskiej . Tam jednak zmiany na razie nie są planowane.

Jedno jest pewne – nic nie poprawi bezpieczeństwa, jeśli kierowcy nie będą się stosować do przepisów i zachowywać ostrożności.


Na środkowym pasie obwodnicy powstanie pas rozbiegowy dla aut włączających się do ruchu. Samochody jadące od strony miasta będą mogły się poruszać tylko prawym pasem.


PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bogdan Kubica - niezalogowany 2019-06-16 18:58:57

    Brawo. Przemyśl krok po kroku coraz cudowniejszym miejscem do życia. Teraz jeszcze tylko miejsca pracy i będzie idealnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kalnikow_534 2019-06-16 19:10:37

    Jeżdżę tamtędy niemal codziennie i to nie skrzyżowanie jest problemem, tylko ludzka głupota i bezmyślność!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-06-16 20:02:51

    Dokładnie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama