Reklama

Bezpieczni na drodze [zdjęcia]

08/06/2015 10:27

29 maja Tryńcza gościła 23 delegacje z Podkarpacia podczas Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych. To właśnie uczniowie z trynieckiej szkoły wygrali gminne i powiatowe eliminacje.

– Związek Motorowy w porozumieniu z wójtem gminy Ryszardem Jędruchem podjął kroki, aby tegorocznym gospodarzem wojewódzkiego turnieju była Tryńcza, ponieważ u nas jest odpowiednia baza i zaplecze, sala i place – mówił Grzegorz Bursztyka, nauczyciel Zespołu Szkół w Tryńczy oraz opiekun trynieckiej drużyny[paywall].

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się przemarszem, który poprowadziła grupa mażoretek „Finezja” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy. Wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą w 4 etapach. Najpierw uczestnicy zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 30 pytań w ciągu pół godziny. Następnie drużyny przystąpiły do trzech zadań praktycznych. Jednym z nich było pokonanie toru sprawnościowego z 11 przeszkodami. Drugim etapem części praktycznej było miasteczko ruchu drogowego. Podczas przejazdu uczestnik zatrzymywał się przy trzech wylosowanych punktach kontrolnych. Ostatnim zadaniem praktycznym było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali funkcjonariusze policji. Sędzią głównym był podkomisarz Paweł Grześ z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.
– Tego typu turnieje na szczeblu gminnym, powiatowym czy wojewódzkim z pewnością mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Mają również duże znaczenie w przyszłości, podczas zdawania przez uczniów egzaminów na prawo jazdy – zaznaczył Grzegorz Bursztyka.

Najlepsi nagrodzeni

Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła SP w Czarnej, II miejsce – SP w Hucie Krzeszowskiej, zaś III SP nr 6 w Rzeszowie. Wszyscy uczestnicy oceniani byli również indywidualnie. W tej klasyfikacji na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Garbacz (SP Huta Krzeszowska), II miejsce zajęła Natasza Murtaś (SP w Czarnej), a brązowy medal otrzymała Agnieszka Chołody (SP nr 6 w Rzeszowie). Gospodarze zajęli miejsce XI.
Organizatorem Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, podkarpacki kurator oświaty Jacek Wojtas, starosta przeworski Zbigniew Kiszka oraz wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch.
Barbara Chmura
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ankiesaini147_842 2018-06-25 11:06:50

    This is very stable setup firefox com browser . This never show the notification of error and missing file. Because it complete the process mozilla firefox browser download.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama