10 czerwca br. w godzinach od 9.30 do 13.30 oraz od 14 do 16 na terenie Poradni Okulistycznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu odbędą się bezpłatne badania przesiewowe w kierunku diagnostyki i leczenia zaćmy. To kolejna Biała Sobota organizowana przez tę placówkę.
Do bezpłatnych badań zachęcamy zwłaszcza kobiety i mężczyzn powyżej 40. roku życia, u których doszło do pogorszenia widzenia w jednym lub obydwu oczach. Przebadać się powinny również osoby chore na cukrzycę, długotrwale leczone sterydami oraz pacjenci, u których zaćma występuje rodzinnie. Lekarze czekać będą przy oddziale okulistyki (wejście od SOR-u, II piętro). Zgłaszać się można do koordynatora programu oddziału okulistyki Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Teresy Bereś. Zgłoszenia przyjmowane są w pokoju 219 (I piętro) budynku administracji lub pod numerem telefonu 16 677-50-41 do 9 czerwca br. w godzinach od 8 do 9. Liczba miejsc jest ograniczona[paywall]. – Możemy przebadać sto osób i kolejność zgłoszeń będzie decydowała o możliwości przyjęcia pacjenta. Podczas badania, trwającego dziesięć minut, będzie można zadać kilka pytań. Od razu poinformujemy o wyniku badania i wystawimy dokument z informacją dla lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Badanie będzie polegać na określeniu ostrości widzenia, pomiarze ciśnienia wewnątrzgałkowego, rozszerzeniu źrenic i badaniu w lampie szczelinowej. Po zakończeniu badania okulistycznego wszyscy pacjenci zostaną objęci okresowym badaniem kontrolnym w Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej – powiedziała T. Bereś.
W przypadku stwierdzenia przez lekarza obecności zaćmy, która kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, pacjenci zostaną objęci programem leczenia w ramach refundacji NFZ. Oczywiście wcześniej muszą się postarać o skierowanie wystawione przez lekarza POZ do leczenia na oddziale okulistyki Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Dane osobowe potrzebne do rejestracji: imię i nazwisko, PESEL, adres, telefon kontaktowy lub adres e-mailowy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak zwykle ściema gdy chodzi o MoteCassino
Jak zwykle ściema gdy chodzi o MoteCassino