Reklama

Biało-czerwoni na ostatniej prostej do Rosji

30/05/2018 12:39

Droga na czerwcowe mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji wiedzie przez położony pośród lasów Pogórza Przemyskiego Arłamów. Tam właśnie od wtorku, 29 bm. polskie Orły przygotowują się do starć ze światowymi potęgami futbolu. – Chcemy maksymalnie wykorzystać pozostały do mundialu czas – powiedział selekcjoner Adam Nawałka.

Do podkarpackiego Arłamowa biało-czerwoni przyjechali po zakończonym w ub. tygodniu zgrupowaniu regeneracyjnym w Juracie.

– Nasze przygotowania do mundialu są dopięte w każdym aspekcie – zapewnił trener Adam Nawałka, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. – Jeśli chodzi o motorykę, to mamy sprawdzony plan. To, co było[paywall] przed Euro zostanie powtórzone, choć pewne korekty zawsze muszą być i będą. Jeszcze większa indywidualizacja w budowaniu siły, mocy. Dużo większą uwagę zwracaliśmy w Juracie na podbudowę tlenową i mam nadzieję, że to przyniesie efekty. Pod względem taktycznym mamy jeszcze wiele treningów i maksymalnie ten czas wykorzystamy – dodał.

Reklama

Selekcjoner odniósł się do stanu zdrowia poszczególnych piłkarzy.

– Michał Pazdan będzie gotowy w stu procentach do treningów od pierwszego dnia – zakomunikował. – Z Kamilem Glikiem też mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. Wykorzystał czas na leczenie, wiele godzin poświęcił na to, by wrócić do zdrowia. Jutro po jego przyjeździe nastąpi pierwsza konsultacja z doktorem i będziemy wiedzieć więcej. Na drobne infekcje narzekali Karol Linetty i Dawid Kownacki, ale również ich sytuację na bieżąco monitorujemy – oznajmił.

Reklama

Odnośnie poziomu przygotowania Arkadiusza Milika i Jakuba Błaszczykowskiego selekcjoner przyznał, że jest ono na bardzo dobrym poziomie.

– Wiemy, że mieli trochę kłopotów wcześniej, ale w klubie wykonali świetną pracę, strategia wprowadzania gry była na świetnym poziomie, widać to również na boisku – nie ukrywał Nawałka. – Temu służyła także gra kontrolna i było widać wysoki poziom wytrenowania Arka. Ale nie uważam, że już może grać 90 minut. Prezentował się dobrze w mobilności, szybkości i mamy jeszcze czas, by poprawić jego wydolność, by mógł zagrać cały mecz – powiedział.

Reklama

Zgrupowanie w Arłamowie, gdzie piłkarze są już po raz drugi (pierwszy raz ćwiczyli tam przed Euro 2016) potrwa do najbliższego czwartku. W poniedziałek selekcjoner zaprezentuje 23-osobowy skład reprezentacji Polski, który pojedzie do Rosji.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-05-30 19:12:39

    MUNDIAL 2018 JEST SKĄPANY WE KRWI BEZDOMNYCH PSÓW - WOLNEMEDIA.NET

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    noni - niezalogowany 2018-05-31 12:22:45

    Tak nabija sie kase "Bolkowi"Wałęsie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama