Narodowe Święto Niepodległości w wydaniu jarosławskim to uroczystości z apelem pamięci, msza św. w intencji Ojczyzny, kwiaty pod pomnikami i tablicami oraz koncert, ale też Bal Oficerski dla przedstawicieli korpusu oficerskiego służb mundurowych z powiatu, połączony z charytatywną zbiórką dla ciężko chorego dziecka i udekorowane barwami narodowymi siedziby urzędów i domy prywatne.
Uroczystości patriotyczne związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza św. w jarosławskiej kolegiacie. Wcześniej złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą 20. rocznicę wyjścia z ziemi jarosławskiej Kompanii Legionów w boje o[paywall] wolność Ojczyzny oraz pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej i kopijnikiem poświęconym pamięci mjra Leona Czechowskiego. Po eucharystii uczestnicy przeszli na Rynek. Tam złożono kwiaty pod tablicą znajdującą się przy ratuszu. Hymn państwowy odegrała orkiestra wojskowa z Rzeszowa. Następnie odbył się Apel Pamięci. Uroczystościom towarzyszył koncert Reprezentacyjnego Chóru Mieszanego „Jarosław”.
– Z okazji Narodowego Święta Niepodległości starosta jarosławski zaprosił również przedstawicieli korpusu oficerskiego wszystkich służb i formacji z powiatu jarosławskiego na Bal Oficerski. To nawiązanie do przedwojennych tradycji Garnizonu Jarosław oraz forma podziękowania za pełnioną służbę. W jego trakcie Powiatowe Ognisko Baletowe zaprezentowało polskie tańce narodowe. Przeprowadzono też licytację prac Magdaleny Ciemierkiewicz. Uzyskane środki – ponad 5 tyięcy złotych – przekazano na rzecz dalszej edukacji artystycznej zdolnej artystki oraz pomoc dla ciężko chorego dziecka funkcjonariusza Straży Granicznej. W tej zbiórce wspomogło organizatorów Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Surochowa – opisuje Konrad Sawiński z biura promocji jarosławskiego starostwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze